اراك- كارشناس و مربي فوتبال پايه استان مركزي گفت: تقويت فوتبال در قالب باشگاه و تيم داري بخش خصوصي در استان مركزي در پرورش استعدادهاي جوانان و تقويت انگيزه آنان اثرگذار است.

'محمد علی رمزی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به كم رنگ بودن باشگاه داری در این استان مربیان باید در كشف و پرورش استعداد های نوجوانان و جوانان در فوتبال بیشتر تلاش كنند.

وی ادامه داد: تعدادی از استان های كشور با توجه به حرفه ای شدن فوتبال، استعدادیابی را در سرلوحه فعالیت خویش قرار داده و به همین خاطر در رده های سنی مختلف موفق ظاهر شده اند.

رمزی بیان كرد: برگزاری مسابقات منظم و اصولی نیز در راستای شناسایی بازیكنان فوتبال شهرستانی و روستایی مهم است كه باید بیشتر مورد توجه دست اندركاران این رشته قرار گیرد.

وی تاكید كرد: با حضور مدارس فوتبال و یا باشگاه ها از رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید بازیكنان درگیر تمرین و مسابقات می شوند تا بتوان برای تیم های بزرگسالان سرمایه گذاری انسانی انجام داد.

وی یادآور شد: استان مركزی از زمین چمن مصنوعی استاندارد برخوردار نیست و با توجه به وضعیت هوای سرد در نیمه دوم سال در این استان باید مسوولان برای رفع این مشكل برنامه ریزی كنند.

رمزی آموزش مربیان فوتبال پایه را از دیگر راهكارهای رشد و پیشرفت این رشته در استان دانست و اظهار كرد: كمیته آموزش در سال با تشكیل كلاس های توجیهی می تواند زمینه آمادگی و دانش بیشتر مربیان را فراهم كند.

517/686

سرخط اخبار استان‌ها