اسلام آباد - منابع خبري محلي پاكستان روز دوشنبه گزارش دادند: درگيري نيروھاي امنيتي ارتش در مناطق قبايلي در شمال غربي پاكستان با شبه نظاميان، ھشت كشته و 15 زخمي بر جاي گذاشت.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری محلی، حمله شبه نظامیان به پست امنیتی نیروھای ارتش پاكستان در شهر 'میرانشا' مركز منطقه قبیله ای وزیرستان شمالی، منجر به كشته شدن چھار شبه نظامی و جان باختن یك سرباز شد.

مقامات محلی گفتند: نیروھای ارتش پاكستان در اقدام تلافی جویانه امروز دوشنبه به مخفیگاهھای شبه نظامیان یورش برده، كه این عملیات منجر به كشته سه غیر نظامی و زخمی شدن دست كم 15 نفر شد.

یك مقام امنیتی ارتش پاكستان در گفت وگو با خبرنگاران گفت: شبه نظامیان با حمله به پست بازرسی و امنیتی ارتش در میرانشا باعث كشته شدن یك سرباز شدند كه متعاقب آن نیروھای امنیتی در اقدامی تلافی جویانه چھار شبه نظامی را به ھلاكت رساندند.

وی افزود: نیروھای ارتش پاكستان امروز نیز با انجام عملیات در بخش 'داتا خیل' در حومه میرانشا مكانی كه یك كاروان نظامی ارتش به تازگی مورد ھدف شبه نظامیان قرار گرفت، چھار مخفیگاہ تروریست ها را به كلی نابود كردند.

تاكنون جزییات این گزارش ھا از سوی منابع رسمی منتشر نشدہ زیرا روزنامه نگاران با محدودیتهای شدیدی برای دستیابی به این مناطق برای تهیه گزارش روبرو ھستند.

اقدامات گروھھای ستیزہ جو و شبه نظامیان از سال 2007 میلادی تاكنون در پاكستان منجر به كشته شدن چھار ھزار و 800 نفر شده است.

آساق ** 1095**1577

سرخط اخبار جهان