برلين - شبكه تلويزيوني'زد.دي.اف' به عنوان يكي از دو شبكه پربيننده آلمان و اروپا دوشنبه شب، مصاحبه اختصاصي خبرنگار معروف خود با رييس جمهوري اسلامي ايران را پخش مي كند.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری این شبكه تلویزیونی، روز دوشنبه نوشت: 'كلاوس كلبر' معروفترین خبرنگار و گزارشگر این شبكه، بعد از سالها تلاش موفق به انجام مصاحبه اختصاصی با 'محمود احمدی نژاد' رییس جمهوری ایران شده كه گزارش این مصاحبه امشب از این شبكه پخش خواهد شد.

كلبر درگفت و گو با پایگاه خبری Z.D.F، با بیان اینكه این مصاحبه روز یكشنبه در تهران انجام شده، گفت: در مصاحبه اختصاصی با رییس جمهور ایران كه بعد از سالها تلاش بالاخره انجام شد، با وی درباره برنامه هسته ای و ضعیت حقوق بشر در این كشور صحبت كردم.

گزارشگر تلویزیون آلمان، مصاحبه با رییس جمهوری ایران را 'هیجان انگیز' و 'فشرده' توصیف كرده و افزود: در این مصاحبه 40 دقیقه ای هیچ نشانه ای از كوتاه آمدن احمدی نژاد از اظهارات قبلی اش درمورد حقوق هسته ای این كشور مشاهده نكردم.

كلاوس كلبر،افزود: رییس جمهوری ایران در این مصاحبه به من گفت كه 'اگر احمدی نژاد بخواهد یك بمب بسازد آن را اعلام خواهد كرد و وقتی هم كه می گوییم بمب نمی سازیم، یعنی واقعا نمی خواهیم این كار را بكنیم'.

در مطلب پایگاه خبری شبكه تلویزیونی زد.دی.اف با اشاره به اینكه احمدی نژاد خیلی كم با خبرنگاران غربی مصاحبه می كند، آمده است: آخرین مصاحبه یك رسانه آلمانی با رییس جمهوری ایران، در سال 2010 انجام شده است.

'پیتر فرای' سردبیر خبری این شبكه تلویزیونی نیز در رابطه با انجام این مصاحبه، گفت: چند سال است كه بخش خبری شبكه ما تلاش می كرد یك مصاحبه اختصاصی با رییس جمهوری ایران انجام دهد.

وی با بیان اینكه احمدی نژاد یكی از مقتدرترین بازیگران عرصه سیاسی منطقه خلیج فارس است، افزود: كوشش برای چنین مصاحبه ای به دلایل مختلف از مدتها قبل ناكام مانده بود.

براساس اعلام این شبكه ، مصاحبه با رییس جمهوری ایران ساعت 11 امشب (دوشنبه شب ) در قالب یك گزارش جامع و كامل درمورد مسائل مختلف ایران پخش خواهد شد.

اروپام** 2051** 1701**1577

سرخط اخبار جهان