فيروزكوه- رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شرق استان تهران گفت: بهره گيري از ظرفيت بالاي گردشگري فيروزكوه در ايام عيد و خدمات رساني شايسته به مسافران نوروزي، توسعه اقتصادي منطقه را به دنبال خواهد داشت.

'ابراهیم اكبری' روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در سال 90 و بر اساس برآوردهای آماری به دست آمده، رشد 10 درصدی ورود مسافران و گردشگران ثبت و ضبط گردید.

وی تصریح كرد: با توجه به اینكه نخستین سال پس از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها را پشت سر می گذاشتیم و با عنایت به امكانات موجود شهرستان، با رشد 30 درصدی استقبال مسافران از اماكن طبیعی، تفریحی و زیارتی منطقه مواجه شدیم كه رشدی چشمگیر و در خور توجه است.

رییس اداره میراث فرهنگی شرق استان تهران خاطرنشان كرد: آمارها حاكی از كارنامه درخشان فیروزكوه در سال 90 در حوزه گردشگری است و ان شاء الله با توجه به پیشینه شهرستان و اهتمام مردم و مسؤولان، دستیابی به رتبه ای در خور شهرستان در سال جدید عملیاتی می شود.

وی با تاكید بر سركشی مسؤولان از خانواده های معزز شاهد و ایثارگر در ایام عید، ابراز امیدواری كرد در نخستین پنجشنبه سال، حضوری پر شور و پر رنگ در غبار روبی گلزار شهیدان داشته باشیم.

اكبری برگزاری مسابقاتی نظیر بهترین سفره هفت سین، مقاله نویسی و خاطره نویسی، فیلم های 100 ثانیه ای در زمینه سفر و گردشگری و پیامك هایی در خصوص سفر و ترویج مسافرت در سطح استان را از جمله برنامه های فرهنگی این نهاد در ایام تعطیلات عنوان نمود و افزود: بهره گیری از پتانسیل بالای شهرستان در جذب مسافران، زائران و گردشگران از موارد مهمی است كه باید در دستور كار قرار بگیرد و در این زمینه نصب بنر با تمثال شهدا جهت معرفی مناطق می تواند راهگشا باشد.

وی گفت: ارائه گزارش دستگاه های اجرایی در قالب سی دی، مصور و مكتوب به دبیرخانه این نهاد واقع در فرمانداری شهرستان و جمعبندی نهایی آنها، می تواند برگ برنده شهرستان در ارزیابی های آینده باشد.

تهرام/8142/1457/

سرخط اخبار فرهنگ