رشت - رييس پليس راه فرماندهي انتظامي گيلان گفت: ترافيك در محور ارتباطي قزوين - رشت نيمه سنگين است و تردد خودروها به كندي صورت مي گيرد.

سرهنگ 'مجید جمشاد' عصر روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همه مسیرهای ارتباطی گیلان به جز محور پونل به خلخال در غرب استان، باز است و عبور و مرور خودروها جریان دارد.

وی ادامه داد: محور اسالم به خلخال كه از دو روز گذشته به دلیل بارش برف و كولاك و نیز پاره ای تعمیرات مسدود بود، امروز بازگشایی شده است.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان اظهار كرد: از 25 اسفندماه تاكنون؛ حدود 70 هزار خودرو از محور منجیل و رودبار، وارد استان شده اند.

وی خاطرنشان ساخت: در این مدت؛ 37 هزار دستگاه خودرو نیز از مسیر آزادراه رشت - قزوین، از گیلان خارج شده است.

سرهنگ جمشاد با اشاره به گردشگرپذیر بودن گیلان اضافه كرد: محدودیت های ترافیكی از روز گذشته (یكشنبه 28 اسفندماه) برای دستگاه های سنگین باربری به استثنای حاملین سوخت و مواد غذایی و فاسدشدنی در مسیر رشت - قزوین و بالعكس اعمال می شود و این محدودیت تا ساعت یك بامداد پنجم فروردین ماه سال 1391 برقرار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، مرحله دوم طرح نوروزی پلیس از 26 اسفندماه آغاز و تا 14 فروردین 91 ادامه می یابد.

500 نیروی انسانی اعم از كادر، وظیفه و امدادی در اجرای این طرح مشاركت دارند و 212 هزار نفر همیار پلیس، پلیس یار جوان و فرهنگ یار ترافیك (بازرسان غیر محسوس) نیروی انتظامی را در اجرای مرحله دوم این طرح یاری می كنند.

416 راهدار گیلان در قالب 43 گروه با 269 دستگاه ماشین آلات سنگین، سبك و نیمه سنگین و 52 دستگاه خودرو گشت راهداری و 14 گروه تعمیراتی نیز در راه های مواصلاتی استان مستقر شده اند.ك/3

695

سرخط اخبار استان‌ها