بوشهر- مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس با صدور پيامي به مناسبت 29 اسفند ماه سالروز ملي شدن صنعت نفت گفت: سفر تاريخي رهبري در فروردين ماه امسال به عسلويه و پارس جنوبي نشان افتخار و سربلندي صنعت نفت است.

به گزارش ایرنا مسعود نصوری دراین پیام كه روز دوشنبه نسخه ای از آن به ایرنا نمابر شد، افزود: طالع انقلاب ایران اسلامی بار دیگر یاری كرد و سفر مقام عظمای ولایت در سال جهاد اقتصادی به خط مقدم این جبهه خطیر و حساس، برگ زرینی را به تاریخ یكصد و سه ساله صنعت نفت كشور افزود.

وی یادآورشد: این امر باعث شد كاركنان سرفراز این صنعت بالنده یك بار دیگر، ندای خود اتكایی و خودباوری را در پهنه گیتی طنین انداز نمایند و افتخار، پویایی و عزت و سربلندی ملت ایران را فریاد زنند.

نصوری اضافه كرد: امسال بهار،‌ رایحه ای خوش و ماندگار دارد، گلستانی كه در هشتم فروردین ماه 90 در صنعت نفت با قدوم پر خیر و بركت رهبری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس رویید، در 22 اسفند ماه در پهنه ای دیگر از این صنعت عظیم، با حضور معظم له در پژوهشگاه صنعت نفت به بار نشست و عطرافشان شد تا بهار با چهره ای دلپذیرتر و یادگاری ماندگارتر، سالی پر از احسن الحال را پیشكش كاركنان صنعت نفت ایران اسلامی كند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهاركرد: در این صحنه زرین تاریخ، 29 اسفند، سالروز ملی شدن صنعت نفت تبلوری از غرور ملی ما ایرانیان است.

وی گفت: در این رهگذر، شاهد توسعه ای چشمگیرهستیم كه در سایه رشادت های شهدای معزز و ایثارگران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و تلاش بی وقفه و شبانه روزی كاركنان سخت كوش این صنعت ایجاد و اكنون ستون های پرتوان اقتصاد ملی را تشكیل می دهد.

نصوری افزود: بر خود لازم می دانم به عنوان یك خادم از جانفشانی های مدبرانه و زحمات ایثارگرانه خانواده بزرگ صنعت نفت در خط مقدم جبهه اقتصادی كشور كه در راستای تامین امنیت انرژی كشور در طول سال 1390 با یاد خدا و توكل بر او و توسل به ائمه اطهار (س) و پیروی از آرمان های امام راحل (ره) و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب و یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس، در حفظ و صیانت از جایگاه صنعت نفت كشور، این سرمایه عظیم ملت ایران اسلامی، در گستره جهانی تلاش نمودند، قدردانی نمایم.

628/587