دماوند – فرمانده پليس راه شرق استان تهران، از افزايش 24 تيم محسوس و غيرمحسوس، تيم هاي سيار و تيم هاي دايمي نظارتي – مديريتي و 80 نفر نيروي كمكي براي افزايس توان عملياتي طرح نوروزي خبر داد.

سرهنگ 'مهران كرانیان' در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا، با اشاره به شروع طرح نوروزی از ساعت 7 صبح روز 25 اسفند ماه با حضور گسترده تمامی نیروها اظهار داشت: علاوه بر نیروهای قبلی، برای اجرای این طرح پنچ تیم نامحسوس، چهار تیم محسوس نیز بر توان عملیاتی این ایام اضافه شده است.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران از استقرار سه تیم دایمی نظارتی – مدیریتی در قرارگاه پلیس راه فرماندهی پلیس راه شرق بصورت پیوسته خبر داد و گفت: این سه تیم نظارت و سركشی را به عهده دارند.

وی از 12 تیم با دوربین سیار در جاده های نیازمند به مدیریت سرعت خبر داد و افزود: با استفاده از تجربیات گذشته و شناسایی نقاط حادثه خیز و تجزیه و تحلیل ساعات تصادف، علت تصادف و نوع خودرو و ... محور به محور بررسی و محورهای نیازمند مدیریت سرعت شناسایی شدند و برای اجرای بهتر طرح نوروزی تیم هایی در آن محورها مستقر شده اند.

سرهنگ كرانیان با تاكید بر ماموریت هدفمند تیم ها اظهار داشت: عملكرد نیروها بطور روزانه پایش می شود و در صورت وجود نقطه ضعفی در هر یك از محل ها عملكردهای ضعیف بلافاصله گوشزد و با ارایه مشورت و كار كارشناسی راهكار مناسب برای رفع ضعف اتخاذ می شود.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان از بكارگیری 80 تن نیروی كمكی به صورت دو گروه 40 نفره بصورت شبانه روزی در تیم های گشتی و نقاط حادثه ساز بصورت پاس پیاده خبر داد و گفت: این نیروها آموزش لازم را برای انجام وظیفه سپری كرده اند.

سرهنگ كرانیان بررسی كل محورها و شناسایی 15 نقطه حادثه خیز از محورهای حوزه استحفاظی را یكی از مهمترین اقدامات دانست و گفت: با اعلام این نقاط خطر آفرین به راه و ترابری خوشبختانه آنان نیز در یك اقدام ضربتی و در كوتاهترین زمان ممكن اقدامات لازم همچون اصلاح هندسی، آَشكارسازی خطر با افزودن میزان روشنایی، نصب تابلوها و علائم هشدار دهنده متعدد، لرزانده، سرعت كاه و حفاظ برای پرتگاه ها انجام دادند.

وی افزود: محورها و نقاطی كه از سوی اداره راه و ترابری قابل اصلاح نبود نیز با استقرار نیروی گشت و پاس پیاده از سوی فرماندهی انتظامی پوشش داده شد.

سرهنگ كرانیان اذعان داشت: تمامی تدابیر برای اجرای درست طرح نوروزی عملیاتی شده است تا با به حداقل رساندن حوادث آغاز خوبی را برای هموطنان عزیز داشته باشیم.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران از استقرار یك پایگاه در سه راهی چرمشهر ورامین، سه راهی آبسرد، جاده فیروزكوه به سمنان، ابتدای عوارضی اتوبان پردیس برای پیشگیری و مدیریت سرعت و كنترل نظارت سبقتهای غیرمجاز و انحراف به چپ خبر داد.

وی با ابراز امیدواری برای برخوردار از سفری سالم و ایمن گفت: حضور پلیس تذكر و تلنگری برای رعایت قانون از سوی مردم شریف در راستای كاهش حوادث جاده ای و تضمین سفری ایمن و سلامت است و تلخی داروگونه جرایم و شدت بازدارندگی ها صرفا برای تامین سلامت جامعه است.

تهرام/8128/1457///