قم- دبير ستاد تهسيلات نوروزي استان قم، از ساماندهي حدود 12 هزار نفر براي پذيرايي و خدمت رساني به خيل زايران و مسافران نوروزي در قم خبر داد.

'عبدالسعید حقیقی مقدم' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این نیروها از ارگان ها و نهادهای مختلف استان جهت ارایه خدمات اجتماعی، فرهنگی و گردشگری به زایران و مسافران بسیج شده اند.

وی ادامه داد: ستاد تهسیلات نوروزی سال 91 در استان قم ،از اول اسفندماه با ریاست استاندار و 12 كمیته تشكیل شد كه اعضای این كمیته مدیران دستگاه های اجرایی استان می باشند.

فرماندار قم، آماری از فعالیت های ستاد نوروزی سال 91 ارایه كرد و افزود: ظرفیت اسكان مسافران نوروزی در این شهر با همكاری اداره كل آموزش و پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری بالغ بر 50 هزار نفر است.

حقیقی مقدم افزود: امسال در مقایسه با آمار مشابه سال گذشته، اسكان در اداره كل آموزش و پرورش قم 33 درصد، هتل ها 13 درصد، خانه های استیجاری، خمیه های هلال احمر و مساجد 100 درصد، اداره حمل و نقل پایانه ها هفت درصد افزایش بافته و اسكان در بقاع متبركه از پنج مكان به 50 مكان رسیده است.

وی ، همچنین از توزیع 30 هزار جلد كتاب در موضوعات مختلف بین مسافران و زایران خبر داد و گفت: این تعداد كتاب به همراه نقشه استان قم و بروشور راهنمای میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در ایام نوروز توزیع می شود.

553/8138 / 556

سرخط اخبار استان‌ها