آستارا ـ رييس اداره ورزش و جوانان آستارا اعلام كرد: در سال 90 با برنامه ريزي دقيق و ساماندهي نيروهاي مستعد ورزشي ، 11 هيات به مجموعه هيات هاي ورزشي فعال اين شهرستان افزوده شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سخاوت سلیمان نژاد روز دوشنبه در جلسه مشترك با مسوولان هیات های ورزشی شهرستان آستارا گفت: هم اكنون 30 هیات ورزشی زیر نظر اداره ورزش و جوانان شهرستان آستارا فعالیت می كنند.

وی میزان رشد راه اندازی هیات های ورزشی در سال 90 در شهرستان آستارا را 45 درصد اعلام كرد و اظهار داشت: همه این هیات ها در شش ماهه دوم سال جاری ایجاد و فعال سازی شده است.

وی در این جلسه كه به پاس تجلیل از مسوولان هیات های ورزشی برگزار شد ، بیان كرد: ورزش شهرستان آستارا از دیرباز دارای استعداهای فراوانی در رشته های مختلف بوده و لازم است كه برای رشد و پیشرفت ورزش و جذب ورزشكاران در این شهرستان ، بسترها و زمینه های شكوفایی استعداد آنها فراهم شود.

وی در زمینه توسعه ورزش بانوان در این شهر اضافه كرد: ایجاد و توسعه استخر بانوان از جمله های برنامه های در نظر گرفته شده برای بانوان ورزشكار است كه در سال 91 تحقق پیدا خواهد كرد.

سلیمان نژاد با بیان اینكه در سال 90 اداره ورزش و جوانان شهرستان آستارا برنامه های زیادی را به مناسبت های مختلف برگزار كرد ، ادامه داد: ما در سال جدید ضمن توسعه فضاهای ورزشی در مناطق گردشگری آستارا از جمله تالاب استیل و بیجاربین و گردنه حیران ، قصد داریم در ایام عید نیز در این مكان های جذاب و دیدنی برنامه های مختلف ورزشی را برگزار كنیم.

سلیمان نژاد با اشاره به افتتاح طرح های مختلف ورزشی در سال جدید ، افزود: شهر 24 هزار نفری لوندویل با دارا بودن 13 هزار ورزشكار ، نقش ویژه ای در ارتقای ورزش شهرستان ایفا می كند و ما قصد داریم كه سالن چند منظوره 'رحیم محله لوندویل' را در سه ماهه اول سال 91 به بهره برداری برسانیم.

وی در ادامه در رابطه با بیمه ورزشكاران گفت: در شش ماهه دوم سال 90 ، حدود 49 درصد از آقایان ورزشكار مشمول بیمه تربیت بدنی شدند و همچنین 21 درصد از خانم های ورزشكار نیز از لحاظ بیمه ای ساماندهی شدند.

به گزارش ایرنا ، در پایان این مراسم كه آخرین رویداد مرتبط با ورزش سال 90 در شهرستان آستارا بود، از مسوولان 30 هیات ورزشی فعال در این شهرستان تجلیل شد.ك/3

7105 / 535/695

سرخط اخبار استان‌ها