قم - در سالروز ملي شدن صنعت نفت ايران چهارهزارو 815 مقاله پيرامون صنعت نفت و ملي شدن آن در نخستين پايگاه مجلات تخصصي كشور(نورمگز) قرار گرفت.

مدیر امورپایگاههای مركز نور درقم ، روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: این مقالات با هدف تسهیل در امر پژوهش و تحقیق محققان و تببین جایگاه و اهمیت صنعت نفت ایران در عرصه های مختلف داخلی و خارجی گردآوری شده است.

حجت الاسلام و المسلمین 'ابوالقاسم احمدی نژاد' ادامه داد: 'نهضت ملی شدن صنعت نفت'، ''پرونده ملی شدن صنعت نفت'، 'مصدق در خاطرات آیدن'، 'مروری بر جنبش ملی شدن صنعت نفت'، 'روحانیت و نهضت ملی شدن صنعت نفت'، 'آیت الله كاشانی، فدائیان اسلام و نهضت ملی شدن صنعت نفت'، ' روزشمار ملی شدن صنعت نفت'، 'طنین صدای دكتر مصدق در تالار شورای امنیت'، 'در كمتر از بیست و یك سال'، 'آبادان و روزهای ملی شدن صنعت نفت'، 'ملی شدن نفت و ایتالیایی ها' عناوین مقالات موجود در این پایگاه می باشد.

مدرس حوزه علمیه قم بیان داشت:' سیاست و دیانت در ایام ملی شدن صنعت نفت'، 'سیری در تاریخ نفت ایران'، 'ملی شدن صنعت نفت و پنجاه سال آینده'، 'از قرارداد دارسی تا ملی شدن صنعت نفت'، ' پیامدهای ملی شدن صنعت نفت'، ' رابطه ایران و بریتانیا در صنعت نفت'، ' بومی سازی صنعت نفت بعد از ملی شدن'، ' ملی شدن صنعت نفت و كسوف امپراتوری انگلستان در خاورمیانه' از دیگر عناوین مقالات موجود در نخستین پایگاه مجلات تخصصی كشور است .

حجت الاسلام احمدی نژاد با بیان اینكه در حال حاضر بیش از 40 هزار شماره مجله تخصصی در حوزه علوم اسلامی و انسانی در پایگاه نورمگز می باشد، اظهارداشت: این مقالات به شیوه 'word' و 'pdf' و با قابلیت ذخیره سازی و استفاده كاربران با مراجعه محققان به پایگاه نورمگز به نشانی www.noormags.com و درج كلمه دلخواه مانند 'ملی شدن صنعت نفت' در قسمت جستجو از هم اكنون در اختیار محققان قرار دارد.

وی گفت: پایگاه مجلات تخصصی نور بسته به نوع فعالیت خود، بزرگترین بانك مجلات تخصصی حوزه علوم اسلامی و انسانی كشور است كه روزانه ده ها هزار محقق و پژوهشگر حوزه و دانشگاه به آن مراجعه نموده و از منابع آن بهره می گیرند.

وی قدمت برخی مجلات موجود در این پایگاه بیش از یكصد سال ذكر كرد افزود: نزدیك به 100 عنوان مجله مربوط به قبل از انقلاب نیز در پایگاه ارائه شده است

وی خاطرنشان كرد: در هر ماه حدود 700 شماره مجله به پایگاه اضافه می شود كه عناوین جدید را نیز به همراه خواهد داشت.

مدیر امور پایگاههای مركز نور قم ، ضمن دعوت از جامعه فرهنگی كشور برای استفاده از این گنجینه بسیار غنی تصریح كرد: آمار كاربران سایت رو به افزایش است و اطلاع‌رسانی‌ در نمایشگاه‌ها و بازدید‌های دانشگاهی تاثیر زیادی در این استقبال داشته بگونه ای كه در كمتر از یك ماه آمار بازدید از این پایگاه نسبت به ماه گذشته به هفت برابر رسیده است.

پایگاه مجلات تخصصی نور مهرماه 1384 بطور مستقل با جدا شدن از پایگاه حوزه كار خود را با برنامه ای مدون در قم آغاز كرد.ك/3

7405 / 556

سرخط اخبار استان‌ها