آستارا ـ مسوول كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آستارا گفت: استقبال از برنامه هاي متعدد و متنوع فرهنگي ، هنري و ادبي اين كانون در سال 90 نسبت به سال گذشته، 40 درصد افزايش داشته است.

'صابر فرضی زاد' عصر روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان آستارا با دو مركز فعال در سطح شهرستان ، نقش تعیین كننده ای در تربیت دانش آموزان این منطقه داشته و فعالیت های تربیتی و پرورشی متعددی را انجام داده است.

وی ترویج فرهنگ كتاب خوانی بین كودكان و نوجوانان را مهم برشمرد و با تاكید بر ضرورت همكاری همه فعالان عرصه فرهنگ در این زمینه بیان كرد: ما از خانواده های فرهنگ دوست و فرهیخته شهرستان تقاضا داریم نسبت به مجموعه كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان به عنوان یك نهاد كارآمد و اثرگذار نگاه كنند و با تشویق فرزندان خود به سمت مطالعه ، در جهت ارتقای معلومات و خلاقیت آنان تلاش كنند.

فرضی زاد در رابطه با اقدامات مراكز كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان آستارا در سال90 اظهار داشت: امسال در سطح مدارس ابتدایی شهرستان بیش از پنج هزار جلد كتاب توسط واحد سیار این نهاد فرهنگی عرضه شد.

وی ادامه داد: در طول سال جاری نیز بیش از40 هزار جلد كتاب از طریق كتابخانه پستی و نیز واحد سیار در اختیار اعضای كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان قرار گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه نقاشی با موضوع آزادسازی خرمشهر در سال 90 گفت: برگزاری جشن های مناسب و پرمحتوا به مناسبت های مختلف به خصوص در هفته و روز جهانی كودك ، ایام الله دهه فجر با استقبال پرشور اعضای كودك و نوجوان مراكز كانون مواجه شد.

مسوول كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان آستارا درباره محوریت اجرای برنامه های 91 توسط این كانون به خبرنگار ایرنا گفت: با برنامه ریزی انجام شده قصد داریم در سال جدید برنامه هایی با محتوای آموزه های دینی را بیشتر كنیم و ضمن برگزاری جشن ها به مناسبت های مختلف ، نرخ مطالعه را نیز بین اعضا افزایش دهیم.

به گزارش ایرنا ، در حال حاضر كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان شهرستان آستارا با دو مركز فعال و با عضویت چهار هزار نفر از كودكان و نوجوانان دانش آموز ، در سه رشته فرهنگی در زمینه های قصه گویی ، نمایش خلاق ، نشریات ، كتابخوانی و رشته های هنری از جمله خوشنویسی ، تئاتر عروسكی ، نقاشی ، سفالگری و رشته ادبی از جمله شعرنویسی و داستان نویسی فعالیت می كند.ك/3

7105 / 535/695

سرخط اخبار استان‌ها