قم ـ رييس پرديس قم دانشگاه تهران گفت: اردوهاي راهيان نور روحيه خودباوري را در جوانان ايران اسلامي زنده مي كند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سپاه قم، حجت‌الاسلام 'رضا برنجكار' در حاشیه اعزام دانشجویان به سرزمین های راهیان نور افزود: راهیان نور یكی از تاثیرگذارترین برنامه‌های فرهنگی است كه هر سال بسیاری از جوانان و خانواده ها بسوی مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس رهسپار می شوند.

وی ادامه داد: حضور در مكان‌هایی كه شهدا در آنجا زندگی كرده و به شهادت رسیده‌اند، سبب تحولات روحی در انسان می‌شود.

وی گفت: فضای معنوی كه در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس وجود دارد، ناخودآگاه انسان را تحت تاثیر قرار داده و به وادی معنویتی كه شهدا در آن سال ها حضور داشته‌اند، می‌كشاند.

برنجكار بیان كرد: گذشته از این اثر معنوی، هنگامی كه جوانان در این مناطق حضور پیدا می‌كنند، با موقعیت‌های حساسی كه برای كشورمان رخ داده آشنا می ‌شوند.

وی اضافه كرد: واقعیت هشت سال دفاع مقدس و مظلومیت جوانان ایرانی در این سال ها سبب می‌شود جوانان به این باور برسند كه جمهوری اسلامی تاكنون در اوج ستمی كه مستكبران علیه آن روا داشته ‌اند، توانسته خود را سرپا نگه دارد.

رییس پردیس قم دانشگاه تهران در پایان خاطرنشان كرد: یكی از تاثیرات این اردوها این است كه افراد را با مقوله جنگ بصورت علمی و عینی آشنا و تاریخ و جغرافیای جنگ را بطور كامل برای آنان بازگو می‌كند.

اعزام‌های بسیج دانشجویی استان قم به اردوهای راهیان نور امسال در چهار مرحله انجام شد كه طی این اعزام‌ها بیش از 930 دانشجوی دختر و 250 دانشجوی پسر به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

/7404/ 556

سرخط اخبار استان‌ها