مشهد _ مدير عمليات انتقال واگن ها در قطار شهري مشهد اعلام كرد : آخرين محموله واگن هاي خط يك قطار شهري طبق برنامه زمانبندي شده وارد مشهد شد.

مجتبی جعفرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود : این محموله علیرغم همه محدودیت های ترافیكی امروز با صبح در قالب 40 دستگاه كمرشكن و تریلر وارد شد.

وی توضیح داد : این محموله با همكاری گمرك به محض پهلو گرفتن كشتی حامل آن در اسكله شهید رجایی بطور مستقیم بر روی كمرشكن و تریلرها بارگیری شد و با مساعدت پلیس ظرف 54 ساعت حركت مستمر به مشهد رسید.

وی اظهارداشت : قطار شهری مشهد برای تامین این واگن ها سال 88 قراردادی با یك شركت چینی برای خرید 60 واگن منعقد كرد كه باید تمامی آنها تا پایان سال 90 تحویل می شود.

به گفته وی ، از شروع تحویل گیری واگن ها در سال 89 عملیات انتقال آنها طی 10 مرحله انجام شد اما با ورود اولین محموله در سال 89 خط یك قطار شهری بهره برداری شد.

وی با تقدیر از دستگاه های امنیتی و پلیس راه و گمرك برای انتقال این واگن ها بر اساس برنامه زمانبندی شده، افزود : خط یك در ایام نوروز از ساعت شش صبح تا 22 در مسیر شرق به غرب سرویس دهی می كند.

جعفرزاده با بیان اینكه سرفاصله زمانی رسیدن قطار به ایستگاه ها هفت دقیقه است، گفت : در حال حاضر روزانه 75 هزار نفر در این مسیر با قطار جابه جا می شوند و با تكمیل ظرفیت ناوگان پیش بینی می شود این ظرفیت به 120 هزار نفر در روز افزایش یابد.

2713/659

سرخط اخبار استان‌ها