خرم آباد- رييس پليس راه استان لرستان گفت: ترافيك تردد خودروها در محورهاي ارتباطي استان لرستان در حال جاضر به صورت نيمه سنگين در جريان است.

سرهنگ هویدار تزار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برغم ترافیك نیمه سنگین در محورهای ارتباطی استان، هیچگونه مشكلی از نظر تردد خودروها در محورهای ارتباطی استان لرستان وجود ندارد.

وی با اشاره به بروز چند سانحه رانندگی از جمله واژگونی خودرو در محورهای ارتباطی لرستان طی چند روز اخیر اظهار داشت : در پنج روز گذشته 67 درصد سوانح رانندگی در محورهای ارتباطی لرستان واژگونی خودرو و خروج از جاده بوده است.

رییس پلیس راه لرستان توجه به جلو از سوی راننده را یك عامل مهم و اساسی در جلوگیری از بروز سوانح رانندگی عنوان كرد و به رانندگان به ویژه مسافران نوروزی توصیه كرد هنگام رانندگی كاملا هوشیار بوده و به جلو توجه داشته باشند.

سرهنگ تزار،صحبت نكردن با تلفن همراه و نیز سرنشینان خودرو و نیز عدم ارسال پیامك هنگام رانندگی را ازاصول اولیه و مهم ایمنی هنگام رانندگی برشمردوگفت:رانندگان از مواردی كه موجب انحراف ذهنی می شوند باید اكیدا خودداری نمایند.

وی بر رعایت سرعت مطمئنه به خصوص در شیب جاده و پیچ ها تاكید كرد و به رانندگان توصیه كرد با سرعت مطمئنه حركت كنند.

رییس پلیس راه استان لرستان با اشاره به آغاز سفرهای نوروزی و شلوغی جاده ها به ویژه جاده های استان لرستان ، بر توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی و نیز دقت كافی در محل هایی كه دید كافی وجود ندارد در طول سفر تاكید كرد.

وی همچنین با اشاره به آغاز حركت كاوان های راهیان نور در محورهای ارتباطی لرستان اظهار داشت: روزانه صدها دستگاه اتوبوس حامل كاروان های راهیان نور د محورهای ارتباطی لرستان تردد می كنند.

سرهنگ تزار تصریح كرد:به منظور افزایش ایمنی سفرهای نوروزی و كاهش بار ترافیك جاده ها تردد نفتكش های عراقی سوخت رسان از 19 تا شش صبح در تمامی محورهای استان لرستان ممنوع شده است.

648/1625

سرخط اخبار استان‌ها