۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۴:۳۴
کد خبر: 80046152
T T
۰ نفر

شهركرد- با نزديك شدن به زمان تحويل سال و آغاز سال نو بازارشهركرد در خيابانهاي مركزي شهري و منتهي به حرم امامزادگان حليمه و حكيمه خاتون شلوغ ترين ساعات خود را سپري مي كند.

به گزارش ایرنا،ازدحام در بازار شهركرد به حدی است كه تردد و رفت و آمد مردم به كندی انجام می شود و بسیاری از خودروها برای رفتن به بازار حركت لاك پشتی دارند.

كارشناسان اقتصادی معتقدند كه میزان قدرت خرید شب عید مردم امسال نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته است.

آنان بر این اعتقادند كه افزایش قدرت خرید شب عید مردم در چهارمحال و بختیاری، موجب رونق گرفتن اقتصادی بازار شهركرد شده است.

دلیل استقبال مردم از بازار شهركرد در چند روز اخیر ، دریافت یارانه ها از سوی خانواده ها و رسم دیرین مردم در خرید شب عید می باشد.

توزیع عادلانه یارانه ها در بین اقشار مختلف مردم ، چرخه اقتصادی در استان را نیز راه انداخته و همین امر به افزایش توان قدرت خرید مردم در شب عید منجر شده است.

به دلیل پررونق شدن بازار شهركرد در ایام پیش از نوروز ، تدابیر لازم ترافیكی در خیابانهای منتهی به بازار شهركرد ، اتخاذ شده است.

بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت بازرگانی درسطح بازار بر قیمت و كیفیت كالاها نظارت و كنترل دقیقی بر بازار خواهند داشت و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

همچنین در آستانه فرارسیدن نوروز نمایشگاه های عرضه میوه شب عید در نقاط مختلف شهری استان راه اندازی ودر این نمایشگاه ها انواع میوه سیب درختی و پرتقال برای خرید شب عید مردم عرضه شده است.

به گزارش ایرنا، هم اكنون بیش از 27 هزار واحد صنفی مختلف در مركز چهارمحال وبختیاری فعال است.

7359

سرخط اخبار استان‌ها