تبريز- دبير ستاد دايمي تسهيلات سفر آذربايجان شرقي گفت: بيشتر شهرستان هاي استان داراي چشمه هاي آب گرمي هستند كه مي تواند بهار خنك سال 91 را براي گردشگران نوروزي معتدل و مطلوب كند.

تراب محمدی روز دوشنبه افزود: بیش از 120 چشمه آب معدنی در آذربایجان شرقی واقع شده كه علاوه بر خاصیت های آب درمانی می تواند با كاهش دمای اخیر كشور، مسافرت نوروزی گردشگران را دل چسب كند.

وی، اغلب شهرستان های استان را بهره مند از چشمه های آب معدنی عنوان كرد و گفت: تا كنون دو مجتمع آب درمانی مدرن در شهرستان های كلیبر و بستان آباد ایجاد شده كه علاوه بر استفاده های درمانی، در ایجاد تنوع برای علاقه مندان طبیعت نیز موثر است.

وی با اشاره به پراكندگی محل این چشمه های آب گرم در سطح استان گفت: مهمترین چشمه های آب معدنی آذربایجان شرقی در شهرستان هایی مانند آذرشهر، كلیبر، عجب شیر، سراب، بستان آباد، ورزقان، هریس، هشترود، مراغه، شبستر، چاراویماق، ملكان و كندوان واقع شده اند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطرنشان كرد: چشمه های آب گرم و مجتمع های آب درمانی به عنوان یك جاذبه گردشگری سلامت توانایی بالایی در توسعه صنعت گردشگری دارند.

محمدی ابراز كرد: با توجه به قرارگیری اكثر چشمه های معدنی آذربایجان شرقی در دامان طبیعت و وجود اراضی ملی و طبیعی فراوان در این مناطق، گردشگران نوروزی می توانند با سفر به این شهرستان ها از چند جاذبه گردشگری به صورت همزمان استفاده كنند.

وی یادآور شد: نقشه ها و بروشورها و لوح های فشرده حاوی راهنمای تمام آثار تاریخی، جاذبه های طبیعی و نیز محل قرارگیری این چشمه های آب گرم همزمان با آغاز سفرهای نوروزی، در تمام ورودی ها و چادرهای راهنمایی سطح شهرستان های استان آذربایجان شرقی در اختیار گردشگران قرار می گیرد.

7237/587

سرخط اخبار استان‌ها