تبريز- مديرعامل سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تبريز گفت: نخستين مسابقه سفرنامه نويسي تبريز با هدف ارزيابي نظرات و آراي شهروندان گرامي و مسافران نوروزي توسط اين سازمان برگزار مي‌شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این سازمان، سیدرضا علوی، اظهار كرد: مسافران نوروزی، می‌توانند در این سفرنامه، خاطرات نوروزی خود از شهر تاریخی تبریز را در قالب سفرنامه و یادداشت سفر نوروزی بنویسند.

وی افزود: این نوشته‌ها می‌توانند مشاهدات مسافران نوروزی از شهر تبریز، ابنیه تاریخی، رفتارهای اجتماعی، خاطرات اقامت آنان در اماكن اقامتی و یا موضوعات مرتبط دیگر باشند.

وی ابراز كرد: برای این منظور دفترچه‌ های ویژه مسابقه سفرنامه نویسی طراحی و چاپ شده‌اند و مسافران می‌توانند این دفترچه‌ها را از چادرهای گردشگری، ساختمان تاریخی میدان ساعت و اماكن گردشگری دریافت كرده و در صورت عدم دسترسی به این دفترچه‌ها، فایل دفترچه را با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانیCULTURE.TABRIZ.IR دریافت كنند.

علوی اضافه كرد: شركت كنندگان در این مسابقه می‌توانند پس از تكمیل آن را به صورت پستی به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، به نشانی تبریز خیابان آزادی جنب مسجد طوبی مجموعه مفاخر آذربایجان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، روابط عمومی سازمان، دبیرخانه مسابقه 'سفرنامه تبریز' ارسال كنند.

وی گفت: در این مسابقه سفرنامه نویسی محدودیتی برای حجم نوشته‌ها وجود ندارد و متن‌های ارسالی می‌توانند در بردارنده شعر یا متن‌های ساده باشند.

علوی ادامه داد: سفرنامه‌ها می‌تواند به مفاخر، اماكن، چشم‌اندازهای شهر، رفتارهای اجتماعی شهروندان یا سایر موضوعات مورد توجه مسافران اشاره داشته باشند.

وی اضافه كرد: مهلت ارسال سفرنامه‌ها تا پایان روز كاری 31 فروردین ماه سال 1391 است و نفرات برتر این مسابقه پیامكی، جوایزی ارزنده شامل لوح یادبود عمارت شهرداری تبریز و جایزه نقدی دریافت خواهند كرد.

7237/587

سرخط اخبار استان‌ها