شهركرد-مهمترين ويژگي گردشگري چهارمحال وبختياري ' اكوتوريست طبيعي ' يا 'گردشگري طبيعت ' و جغرافيايي آن است و مهمانان نوروزي براي ديدن اين استان درنگ نكنند.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری از نظر طبیعت و ویژگی های گردشگری دارای هر چهار فصل سال است.

قرار گرفتن در بین دو منطقه صنعتی اصفهان و خوزستان، شرایط مناسبی را برای حضور گردشگران در چهارمحال وبختیاری فراهم كرده است.

هم اكنون 100 كانون گردشگری در چهارمحال و بختیاری به عنوان شاهكار طبیعی ایران، با هزار چشمه جوشان و رودهای خروشان آماده پذیرای از مهمانان نوروزی است.

وجود هزاران چشمه جوشان، 20 رودخانه دایمی دو رودخانه بزرگ زاینده رود و كارون و 10 درصد آب شیرین ایران بهترین نقطه برای گردشگری در بین استانهای گرم خوزستان و صنعتی اصفهان با داشتن جاده های دسترسی است.

با اجرای طرحهای مطالعاتی در چهارمحال وبختیاری، حاشیه رودخانه زاینده رود تا شهر توریستی چلگرد و تالاب زیبای چغاخور آماده سرمایه گذاری در بخش گردشگری و توریسم است.

مسافران برای گریز از دمای زیاد هوا در خوزستان می توانند با سه ساعت رانندگی در آب و هوای چهارمحال و بختیاری به استراحت بپردازند و مسافران اصفهان نیز می توانند بازدید خود از آثار تاریخی اصفهان را با بازدید از چهارمحال و بختیاری تكمیل كنند.

اكنون در این نوروز زیبا ، هموطنان حداقل یكبار هم كه شده به این استان سفر كنند تا زیباییهای آن را از نزدیك ببینند.

استاندار چهارمحال و بختیاری، از آمادگی استان برای پذیرای از مهمانان نوروزی خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای حضور مهمانان نوروزی در استان انجام شده است.

'علی اصغر عنابستانی ' با اشاره به اصالت فرهنگی این خطه، آن را جشنواره فرهنگهای ایرانی توصیف كرد و گفت: این استان زادگاه و دیار بسیاری از دلاوران اصیل ایران است.

وی افزود: چهارمحال و بختیاری به دلیل داشتن آب و هوایی خنك می تواند به عنوان یكی از مناطق توریستی مهم كشور مطرح شود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری ، در سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته و یكی از استانهای تاریخی، طبیعی و گردشگری ایران محسوب می شود.

از محمود رییسی

7359

سرخط اخبار استان‌ها