ساري- مسوول اطلاع رساني كميته بهداشت و درمان ستاد تسهيلات سفر مازندران گفت: اورژانس 115مازندران در 48 ساعت اخير 352 ماموريت انجام داد كه 104 مورد آن مربوط به سوانح رانندگي بود.

'سید حسن موسوی' روز دوشنبه در محل ستادتسهیلات سفر مازندران به خبرنگاران گفت :در این مدت تعداد هشت نفر از هم میهنان درعلیرغم دریافت كمك های پزشكی فوت شدند كه یك نفر از آنان در اثر سانحه رانندگی جان خود را از دست داد.

وی در بخش دیگری ازگزارش خود به نطارت و بازرسی در عرضه مواد غذایی اشاره كرد و اظهار داشت: در دو روز اخیر بیش از 777 مورد نظارت بر مراكز تهیه و توزیع در اماكن عمومی صورت گرفته كه در این راستا 500 كیلوگرم مواد غذایی فاسد كشف و معدوم شد.

مسوول اطلاع رسانی كمیته بهداشت و درمان ستاد تسهیلات سفر مازندران با اشاره به اینكه در دو روز گذشته دو هزار و 280 نفر توسط پزشك عمومی در مراكز بهداشتی درمانی ویزیت شدند، تصریح كرد: در این مدت هزار و 304 نسخه دارویی توسط پزشكان صادر شده است.

موسوی بیان داشت: در این مدت توسط امدادگران جمعیت هلال احمر مازندران نیز 39 ماموریت انجام دادند كه پنج مورد آن مربوط به تصادفات و هشت مجروح امداد رسانی شده است.

وی از مراجعه 221 نفر به صورت سرپایی به پایگاههای هلال احمر استان در دو روز گذشته خبر داد و افزود: تعداد كل بسته غذایی توزیع شده برای در راه ماندگان برف و كولاك جاده ها343 مورد بوده است.

موسوی بیان داشت: 401 نفر از مسافران در راه مانده جاده های استان اسكان داده شدند.

وی از انجام 228 مورد زایمان توسط بیمارستانهای استان خبر داد و گفت: تعداد جراحی انجام شده 594 مورد بوده است.

موسوی بیان داشت: در دور اخیر 16 پرونده متخلفان بهداشتی به مراجع قضایی ارسال شده است.مازندران در 24 ساعت اخیر پذیرای بیش از 700هزار مسافر و گردشگر بوده است.ك/3

2585/402

سرخط اخبار استان‌ها