خوي، اروميه - رئيس گمرك شهرستان خوي اعلام كرد: درآمد هاي اين گمرك در سال 90 به 88 ميليارد ريال رسيد كه نسبت به سال 89 افزون بر 15 درصد بيشتر است.

اكبر صفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار كرد: در سال 90 افزون بر 12 هزار تن انواع كالا به ارزش پنج میلیون و 600 هزار دلار از گمرك خوی به خارج كشور صادر شد.

وی اضافه كرد: كالاهای صادراتی شامل مصالح ساختمانی، انواع میوه، كنسانتره میوه، نمك صنعتی، مصنوعات فلزی و غیر فلزی بوده كه به كشورهای جمهوری تركیه، آذربایجان و عراق صادر شده است.

صفری اظهار كرد: در این مدت 12 هزار تن انواع كالا به ارزش 24 میلیون دلار از طریق گمرك خوی وارد كشورمان شده است كه از نظر ارزش و وزن پنج درصد نسبت به پارسال افزایش نشان می دهد.

گمرك زمینی 'رازی' در مقابل 'كاپی كوی' تركیه، در نزدیكی ایستگاه راه آهن سراسر جمهوری اسلامی به تركیه و اروپا قرار گرفته كه نزدیك ترین مسیر ترانزیتی ایران به كشورهای حوزه دریای مدیترانه و اروپا می باشد.

آذربایجان غربی در زمان حاضر دارای پنج گمرك زمینی است كه سه واحد از این گمركات در مرز تركیه، یك واحد در مقابل جمهوری خود مختار نخجوان و یك واحد نیز در تمرچین پیرانشهر در مقابل كشور عراق قرار دارند.

7128/583

سرخط اخبار استان‌ها