تهران – مديركل راه و شهرسازي استان تهران از آمادگي كامل راهداران در سفرهاي نوروزي در راه ها و محورهاي مواصلاتي استان تهران خبر داد .

'فریبرز واحدی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا استان تهران افزود: 700 نفر عوامل راهداری به همراه 250 ماشین سنگین ، نیمه سنگین و سبك در محورها و راه های استان تهران مستقر هستند.

وی گفت: همچنین 100 دستگاه گشت خودروهای راهداری، 40 پایگاه راهدارخانه ثابت و سیار از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای خدمت رسانی به مسافران نوروزی است.

واحدی به راه اندازی مركز مدیریت راه ها اشاره كرد و افزود: استفاده از سیستم های حمل و نقل هوشمند، تجهیز راهدارخانه ها و مانیتورینگ جاده ها، آماده سازی راه ها و خط كشی مجدد از دیگر برنامه هایی بود كه قبل از شروع سفرهای نوروزی انجام شد.

وی ادامه داد: دوربین های نظارت تصویری، سامانه هوشمند ثبت تخلف، تابلوی پیام متغیر و ایستگاه های هواشناسی در فاز اول به بهره برداری رسیده است.

واحدی گفت: ما ناگزیر هستیم كه به سمت حمل و نقل هوشمند جاده ای برویم و كنترل فیزیكی نمی تواند با این حجم جاده ها و سفرها پاسخگو باشد.

مدیركل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در 10 سال اخیر روش های سیستم های هوشمند در دنیا استفاده می شود كه برای كشور ما هم از چند سال پیش شروع شده و زیرساخت های آن در حال ساخت است.

واحدی به مسافران توصیه كرد قبل از سفر حتما با ارتباط با تلفن گویای 141 از وضعیت راههای استان اطلاع پیدا كنند.

طرح نوروزی راه و شهرسازی استان تهران از 25 اسفندماه تا 15 فروردین اجرا می شود.

تهرام/1058/ /1556/

سرخط اخبار اقتصاد