تبريز- شهردار تبريز، از راه‌اندازي سامانه انتقال نقشه گردشگري تبريز و اماكن تاريخي و ديدني اين شهر بر روي گوشي‌هاي تلفن همراه مسافران و گردشگران نوروزي ورودي به تبريز در اين ايام خبر داد.

علیرضا نوین روز دوشنبه گفت: ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری تبریز در كنار برنامه ها و طرح‌های متعدد پیش‌بینی شده، به طریق مختلف از جمله توزیع نقشه و لوح فشرده رایگان در بین مسافران، راه اندازی اتوبوس های تبریزگردی رایگان و بلوتوث نقشه تبریز با اطلاعات تفضیلی سعی در معرفی هر چه بیشتر تبریز به گردشگران خواهد داشت.

وی افزود: تبریز سومین شهر از لحاظ تعداد موزه و شهرداری تبریز نیز حایز رتبه سوم در ساخت موزه بعد از شهرهای تهران و اصفهان است.

به گفته وی، با این حال تاكنون امكان معرفی جاذبه‌های موجود به ویژه موزه‌های شهر و شهرداری تبریز به مسافران و گردشگران فراهم نشده و ما قصد داریم در نوروز امسال نسبت به این كار اقدام نماییم.

شهردار تبریز همچنین از برپایی سفره‌های هفت سین در ورودی‌ها و میادین شهرخبر داد و افزود: تداركات ویژه ای نیز در بهره برداری از تفرجگاه عون بن علی و تله كابین آن در جذب گردشگر دیده شده است.

نوین در خاتمه از آمادگی سالن های ورزشی تحت مالكیت شهرداری تبریز به منظور اسكان مسافرین در مواقع غیرقابل پیش بینی و برودت احتمالی هوا برای مسافران مستقر در پارك‌های مسافر خبر داد.

7237/587

سرخط اخبار استان‌ها