۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۳:۵۵
کد خبر: 80046118
T T
۰ نفر

آنكارا - 'ميشل پلاتيني' رييس اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) روز دوشنبه در آنكارا با 'رجب طيب اردوغان' نخست وزير تركيه ديدار و گفت و گو مي كند.

به گزارش ایرنا، دفتر نهاد نخست وزیری تركیه با اعلام این كه، 'پلاتینی' روز دوشنبه وارد آنكارا خواهد شد این مطلب را عنوان كرد.

در اطلاعیه نهاد نخست وزیری تركیه به جزئیات این دیدار اشاره نشده است، اما رسانه های تركیه مدعی شدند كه احتمالا در این دیدار موضوع محاكمه گروهی از دست اندركاران و مدیران باشگاههای فوتبال تركیه به اتهام تبانی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

رییس یوفا قرار است پنجشنبه هفته جاری در سی و ششمین كنگره یوفا در استانبول شركت كند.

رسانه های تركیه از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی برای حفاظت از میشل پلاتینی در آنكارا و استانبول خبر دادند.

در پی رسوایی تبانی و ارتشا در فوتبال باشگاه های تركیه، محاكمه 93 تن از متهمان در استانبول آغاز شده است.

سال گذشته بعد از دستگیری ده ها نفر به اتهام تبانی و ارتشاء در فوتبال تركیه محاكمه 93 نفر از جمله 'عزیز ییلدریم' رییس باشگاه 'فنرباغچه' تركیه در دادگاه منطقه سیلیوری استانبول آغاز شد.

ییلدریم متهم به تشكیل گروه غیرقانونی برای كسب درآمدهای نامشروع می باشد. وی متهم دوم در پرونده یاد شده است.

متهم ردیف اول پرونده رییس باشگاه ورزشی 'گیره سون' است كه متهم به تشكیل یك گروه مسلحانه شده است.

ادعانامه های تنظیم شده از سوی دادستان در 401 صفحه به دادگاه استانبول ارائه شده است و در ادعانامه تنظیمی نام هشت تیم حاضر در لیگ برتر فوتبال باشگاههای تركیه به اتهام تبانی در مسابقات ورزشی ذكر شده است.

در بین متهمان این پرونده علاوه بر روسای برخی باشگاههای ورزشی برخی از فوتبالیستهای سرشناس تركیه از جمله 'امید كاران' نیز مشاهده می شود.

مساله تبانی در فوتبال تركیه در طول سال گذشته میلادی یكی از مهمترین موضوعات مورد بحث در جامعه این كشور بود.

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در ماههای گذشته و در پی طرح ادعاهای مربوط به تبانی در فوتبال تركیه خواهان انجام تدابیر تنبیهی جدی از سوی فدراسیون فوتبال این كشور در باره تیم های حاضر در لیگ برتر تركیه بود و گفته می شود تا ماه آوریل به تركیه در این زمینه مهلت داده است.

خاورم ** 2010** 230/1594

سرخط اخبار ورزش