شيراز - مديركل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان فارس گفت: با هماهنگي هاي صورت گرفته در نوروز 91 طي هر شبانه روز ، امكان اسكان 300 هزار مسافر در اين استان فراهم است.

به گزارش ایرنا، فریدون فعالی در آیین بازگشایی مجموعه سعدیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان فارس دو هزار و 837 اثر ثبت شده دارد و در این زمینه بیشترین آثار ثبت شده در سایراستان ها را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: برنامه ریزی ویژه نوروز 91 از 10 ماه پیش آغاز و طی آن زیرساخت های مورد نیاز فراهم شد و این روند به شكل مستمر ادامه یافت.

فعالی بیان كرد: در ایام نوروز، ساعت بازدید اماكن تاریخی و دیدنی فارس افزایش یافته است و برخی از این اماكن تا ساعت 11شب پذیرای مهمانان نوروزی هستند.

مدیركل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: امسال برای نخستین بار مسافران نوروزی در استان فارس بیمه می شوند و امكان بهره مندی آنها از خدمات درمانی فراهم است.

وی ادامه داد: 400 جاذبه طبیعی ، و بناهای با ارزش مذهبی ، فرهنگی و تاریخی دراستان فارس وجود دارد كه شاخص ترین آنها حرم احمد ابن موسی الكاظم شاهچراغ (ع) ، حافظیه، سعدیه، مجموعه تخت جمشید، پاسارگاد، مجموعه زندیه در شیراز و اماكنی نظیر كاخ اردشیر در فیروزآباد، بیشاپور در كازرون، كاخ ساسانی سروستان و شهر تاریخی دارابگرد است.ك/1

679

سرخط اخبار استان‌ها