ساري - جشن هاي نوروزي تحت عنوان ' نوروز خواني سال 91 ' با همكاري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي ، شهرداري ها و ميراث فرهنگي مازندران در ايام نوروز برگزار مي شود.

' مهران حسنی ' ، معاون فرهنگی اجتماعی و تبلیغاتی ستاد دائمی تسهیلات سفر مازندران روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا، گفت: در نخستین روز نوروز 91 برنامه نوروزخوانی در رامسر برگزار می شود.

وی ادامه داد: برنامه نوروزخوانی روز دوم فروردین در پارك قائم ساری در حاشیه رودخانه تجن برگزار می شود.

حسنی با بیان اینكه مردم نور در هنگام سال تحویل در هتل نارنجستان این شهر برنامه های شادی دارند، تصریح كرد:مردم آمل هم مراسم نوروز خوانی را در پارك جنگلی میزاكوچك خان برگزار می كنند.

معاون فرهنگی اجتماعی و تبلیغاتی ستاد دائمی سفر مازندران ادامه داد : در شهر بابل همه روزه برنامه نوروز خوانی را در مناطق مختلف شهر خواهیم داشت .

وی با اشاره به اینكه در گلوگاه روز نخست فروردین جشن نوروخوانی برگزار می شود،اضافه كرد:در سرخرود روز چهارم فروردین مراسم نوروزخوانی و رنگ آمیزی تخم مرغ انجام می شود و محمودآباد نیز روز اول و چهارم فروردین جشن نوروزخوانی برگزاتر می شود .

حسنی با بیان اینكه چهارم فروردین در فریدونكنار مراسم جشن های نوروزی برگزار می شود ، گفت :مردم سوادكوه هم امروز و فردا شاهد برگزاری جشن های نوروزی خواهند بود.

نوروز خوانی از سنت های دیرینه مازنی ها است كه به صورت اشعار محلی و سورنا برگزار می شود.ك/3

2585/402

سرخط اخبار استان‌ها