گرگان - مديركل سازمان تبليغات اسلامي استان گلستان گفت: پيروزي ها و موفقيت هاي بزرگ جامعه اسلامي كشور در سايه تقريب به وجود آمده و نزديكي مذاهب مي تواند ضامن حفظ و بقاي فرهنگ اسلامي شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام 'نورالله ولی نژاد' روز دوشنبه در جلسه كارگروه آموزشی ویژه مدیران و مدرسین مدارس علوم دینی اهل سنت این استان با تاكید بر ضریب نفوذ علما درعمق بخشی به فرهنگ دینی، اظهاركرد: در حال حاضر وضعیت استان گلستان گواه این است كه اهل تسنن و تشیع توانسته اند درسایه وحدت و اشتراكات دینی و با همدلی، وفاق و عزمی راسخ الگویی برای تمام كشور و حتی جهان اسلام باشند.

وی، با بیان اینكه چنین فرصت هایی باید باعث فضای گفتمان و گشایش اندیشه های معنوی باشد، گفت: لازمه خلق این حماسه بزرگ تنها در سایه اتحاد، وحدت و برابری تحقق خواهد یافت.

همچنین، حجت الاسلام علم الهدی معاون امورایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دراین جلسه با اشاره به اهمیت فضای سایبری و ضرورت آگاهی و بینش دینی جهت ارایه راهكار و راهبردهای لازم جهت مقابله با تهاجم فرهنگی و دین ستیزی از سوی دشمنان اسلام، گفت: به منظور مبارزه با تفرقه های مذهبی و قومیتی، مسلح شدن علما به ابزارهای سخت افزاری، نرم افزاری و پاسخگویی به شبهات دینی و اجتماعی جوانان از موارد بسیار مهم و ضروری است.

در ادامه یكی از مدرسین حوزه علمیه ربانی چنارلی، ضمن تقدیر از تلاشهای آیت الله نورمفیدی، نماینده رهبری در گلستان، وی را محور وحدت در منطقه برشمرد و گفت: با وجود چنین شخصیتی استان گلستان به عنوان نماد تقریب در تمام كشور مطرح می باشد.

اسماعیل آخوند قدیری، افزود: بهبود وضع معیشتی در امور رفاهی و فاصله گرفتن از فقر، نعمت دانش و سوادآموزی و ترقّی حوزه های علمیه در عرصه های دانش و فن آوریهای نوین و وحدت دینی بین برادران شیعه و سنی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در تركمن صحرا بوده است.

7467/579/587