ساري - رييس دانشگاه مازندران گفت: تغيير و تحول در ابعاد مختلف زندگي را از مهمترين ارمغان بهار براي بالندگي و رشد انسان برشمرد.

' احمد احمدپور ' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریك فراررسیدن سال نو ، یان كرد: با فرار رسیدن عید نوروز، آدمی نیز با كسب علم و معرفت همانند طبیعت رختی نو به تن می كند و با اندیشه‌ای پویا و سرزنده، حركتی متعال را برای خود و جامعه خویش رقم خواهد زد، از این ‌رو تغییر و حركت در مسیر كمال، منحصر به انسان نبوده و كل خلقت را در بر می‌گیرد.

وی اضافه كرد : توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی هر جامعه ارتباط تنگاتنگ و مستقیم با نقش و جایگاه دانشگاه و دانشگاهیان دارد، بنابراین بر حسب حضور مسئولانه در محیط دانشگاه و تلاش برای شكوفایی استعدادهای جوانان و آینده‌سازان كشور، لازم می‌دانم خود و استادان گرانمایه و همكاران را به تلاش بیشتر برای ارتقای كیفیت خدمات دانشگاهی توصیه كرده و دانشجویان ، این سرمایه‌های ارزشمند میهن اسلامی را به تلاش مجدانه برای كسب علم و دانش و اعتلای نام ایران اسلامی دعوت كنیم.

وی بیان كرد: در سال گذشته علی‌ رغم دشمنی‌های پنهان و آشكار دشمنان قسم‌ خورده اسلام و انقلاب در سایه اتحاد و همدلی شاهد دستاوردهای بسیار عظیمی در كشور بوده ایم.

احمد پور اظهار داشت : ملت بزرگ ایران با حضور حداكثری در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نشان داد كه دسیسه‌های دشمنان خارجی و ایادی داخلی تاثیری در اراده آهنین‌شان در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشته است .

وی، جذب بیش از 50 عضو هیات علمی جدید ، ایجاد رشته‌های جدید در مقاطه تحصیلات تكمیلی ، توسعه رشته‌های مختلف دانشگاهی همسو با طرح آمایش آموزش عالی استان، حضور مستمر اعضای هیات علمی این دانشگاه در عرصه‌های علمی بین‌المللی، بخش كوچكی از دستاوردهای دانشگاه در سال 90 است.

احمدپور ، این دانشگاه را یكی از دانشگاه‌های موفق در بخش توسعه آموزش عالی اعلام كرد و گفت : در سال آینده نیز با همت و تلاش خانواده بزرگ دانشگاهی و پشت سر گذاردن موانع و مشكلات پیش‌رو شاهد درخشش این مركز آموزش عالی در كشور و منطقه طی 20 سال آینده باشیم.

7328/402

سرخط اخبار استان‌ها