فرماندار جيرفت ضمن تبريك سالروز ملي شدن صنعت نفت، گفت: تحقق اين مهم، سند افتخار ملت ايران در مبارزه با استكبار است.

' ابراهیم غنچه پور' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: علاوه بر آن به جرات می توان ارزیابی كرد كه ملی شدن صنعت نفت ایران یكی از رویدادهای مهم تاریخ معاصر در ایران بود.

وی اظهار داشت: ملی شدن صنعت نفت نقش موثر و تاثیرگذاری در تشكیل جنبش های آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ملت ایران، داشت.

فرماندار جیرفت با تاكید بر گرامیداشت این روز، بیان كرد: هر سال ملت ایران اسلامی در روزهای پایانی سال و در آستانه 29 اسفند، سالروز ملی شدن صنعت نفت این رویداد مهم را گرامی می دارند.

وی گفت: در این روز عوامل مرتبط با این رویداد مهم تاریخی بازخوانی می شود تا علاوه بر تبیین شرایط حساس و مهمی كه به ملی شدن صنعت نفت ایران منجر شده است، از این رویداد مهم تاریخی درس های بزرگی برای طی كردن مسیرهایی كه پیش رو داریم، گرفته شود.

غنچه پور، افزود: عزم ملت ایران در ملی شدن صنعت نفت بیانگر این رویداد مهم بود كه ملت غیور ایران به هیچ وجه استعمارگری را تحمل نمی كند و قیام ها و رویدادهای تاریخ ایران خود بیانگر آن است.

فرماندار جیرفت، اضافه كرد: باید به این نكته توجه كرد كه ملی شدن صنعت نفت صرفا به 29 اسفند 1329 منحصر نمی شود بلكه باید ریشه های این رویداد مهم را پیدا كرده و با بررسی آن، عواملی را كه موجب آفریده شدن این افتخار ملی شد، شناسایی و با تكرار آن، شاهد موفقیت های بیشتری در زمینه های مختلف باشیم.

وی با بیان این مطلب كه عزم و اراده ملت ایران و پیوستن كارگران منجر به ملی شدن صنعت نفت ایران در 29 اسفند 1329 شد، افزود: ملی شدن صنعت نفت ایران برای انگلستان غیرقابل تحمل بود و ضربات سنگینی را بر آنها وارد كرد.

فرماندار جیرفت، گفت: هر سال با گرامیداشت این رویداد تاریخی باید رشادت ها در رسیدن به این امر مهم پاس داشته شود.ك/3

7444/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها