گرگان - مديركل سازمان تبليغات اسلامي استان گلستان گفت: پيروزي ها و موفقيت هاي بزرگ جامعه اسلامي كشور در سايه تقريب به وجود آمده و نزديكي مذاهب مي تواند ضامن حفظ و بقاي فرهنگ اسلامي گردد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین 'نورالله ولی نژاد' امروز در جلسه كارگروه آموزشی ویژه مدیران و مدرسین مدارس علوم دینی اهل سنت گلستان در مصلی گرگان با تاكید بر ضریب نفوذ علما درعمق بخشی به فرهنگ دینی، اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت استان گلستان گواه این است كه اهل تسنن و تشیع توانسته اند درسایه وحدت و اشتراكات دینی و با همدلی، وفاق و عزمی راسخ الگویی برای تمام كشور و حتی جهان اسلام باشند.

وی، با بیان اینكه چنین فرصت هایی باید باعث فضای گفتمان و گشایش اندیشه های معنوی باشد، تصریح كرد: لازمه خلق این حماسه بزرگ تنها در سایه اتحاد، وحدت و برابری تحقق خواهد یافت.

همچنین، حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی معاون امورایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز دراین جلسه با اشاره به اهمیت فضای سایبری و ضرورت آگاهی و بینش دینی جهت ارائه راهكار و راهبردهای لازم جهت مقابله با تهاجم فرهنگی و دین ستیزی از سوی دشمنان اسلام، گفت: به منظور مبارزه با تفرقه های مذهبی و قومیتی، مسلح شدن علما به ابزارهای سخت افزاری، نرم افزاری و پاسخگویی به شبهات دینی و اجتماعی جوانان از موارد بسیار مهم و ضروری است.

در ادامه یكی از مدرسین حوزه علمیه ربانی چنارلی، ضمن تقدیر از تلاشهای آیت الله نورمفیدی، نماینده مقام معظم رهبری در گلستان، وی را محور وحدت در منطقه برشمرد و گفت: با وجود چنین شخصیتی استان گلستان به عنوان نماد تقریب در تمام كشور مطرح می باشد.

اسماعیل آخوند قدیری، تصریح كرد: بهبود وضع معیشتی در امور رفاهی و فاصله گرفتن از فقر، نعمت دانش و سوادآموزی و ترقّی حوزه های علمیه در عرصه های دانش و فن آوریهای نوین و وحدت دینی بین برادران شیعه و سنی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در تركمن صحرا بوده است.

7467/579

سرخط اخبار استان‌ها