همدان- رييس پليس راه همدان گفت: در 24 ساعت گذشته دو مورد تصادف در جاده هاي اين استان يك كشته و يك زخمي بر جاي گذاشته است.

سرهنگ 'محمد خیری' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واژگونی یك دستگاه خودو پژو پارس در محور كبودراهنگ – سوباشی منجر به فوت راننده شده است.

وی علت واژگونی خودرو پژو پارس را بی توجهی راننده به جلو جاده عنوان كرد و اظهار داشت: در اثر برخورد یك دستگاه پراید و پژو 206 نیز در محور ساوه با فامنین یك نفر مجروح شده است.

وی در ادامه علت تصادق خودو پراید و پژو 206 را انحراف به چپ خودرو پراید عنوان كرد.

رییس پلیس راه همدان همچنین از استقرار 60 تیم پلیسی با آغاز طرح نوروزی از 25 اسفند تا 14 فروردین سال آینده برای كنترل ترافیك نقاط پرتردد و جلوگیری از سوانح رانندگی در محورها و جاده های برون شهری این استان خبر داد.

سرهنگ خیری اظهار داشت: عوامل پلیس راه با همكاری سایر ارگان های دخیل در طرح نوروزی و با استفاده از حداكثر امكانات، تجهیزات و نیروی انسانی در ایام نوروز ایمنی را برای مسافران به ارمغان می آروند.

وی با بیان اینكه نوروز امسال نخستین نوروزی است كه قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی اجرا می شود گفت: ماموران راهور و پلیس راه با بهره گیری از ابزارهای موجود این قانون را نهادینه كرده تا سال آینده كمترین سانحه رانندگی در استان اتفاق افتد.

7521/551

سرخط اخبار استان‌ها