۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۳:۰۳
کد خبر: 80046063
T T
۰ نفر

قم- در سالروز ملي شدن صنعت نفت ايران، چهار هزار و 815 مقاله پيرامون صنعت نفت و ملي شدن آن در نخستين پايگاه مجلات تخصصي كشور(نورمگز) قرار گرفت.

مدیر امور پایگاههای مركز نور قم روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: این مقالات با هدف تسهیل در امر پژوهش و تحقیق محققان و تببین جایگاه و اهمیت صنعت نفت ایران در عرصه های مختلف داخلی و خارجی گردآوری شده است.

حجت الاسلام 'ابوالقاسم احمدی نژاد' ادامه داد: 'نهضت ملی شدن صنعت نفت'، 'پرونده ملی شدن صنعت نفت'، 'مصدق در خاطرات آیدن'، 'مروری بر جنبش ملی شدن صنعت نفت'، 'روحانیت و نهضت ملی شدن صنعت نفت'، 'آیت الله كاشانی، فدائیان اسلام و نهضت ملی شدن صنعت نفت'، ' روزشمار ملی شدن صنعت نفت'، 'طنین صدای دكتر مصدق در تالار شورای امنیت'، 'در كمتر از بیست و یك سال'، 'آبادان و روزهای ملی شدن صنعت نفت' و 'ملی شدن نفت و ایتالیایی ها' عناوین مقالات موجود در این پایگاه می باشد.

وی گفت: 'سیاست و دیانت در ایام ملی شدن صنعت نفت'، 'سیری در تاریخ نفت ایران'، 'ملی شدن صنعت نفت و پنجاه سال آینده'، 'از قرارداد دارسی تا ملی شدن صنعت نفت'، ' پیامدهای ملی شدن صنعت نفت'، ' رابطه ایران و بریتانیا در صنعت نفت'، ' بومی سازی صنعت نفت بعد از ملی شدن'و ' ملی شدن صنعت نفت و كسوف امپراتوری انگلستان در خاورمیانه' از دیگر عناوین مقالات موجود در نخستین پایگاه مجلات تخصصی كشور می باشد.

حجت الاسلام احمدی نژاد با بیان اینكه در حال حاضر بیش از 40 هزار شماره مجله تخصصی در حوزه علوم اسلامی و انسانی در پایگاه نورمگز موجود است، افزود: این مقالات به شیوه 'word' و 'pdf' و با قابلیت ذخیره سازی و استفاده كاربران با مراجعه محققان به پایگاه نورمگز به نشانی 'www.noormags.com' و درج كلمه دلخواه مانند 'ملی شدن صنعت نفت' در قسمت جستجو از هم اكنون در اختیار محققان قرار دارد.

وی گفت: پایگاه مجلات تخصصی نور بسته به نوع فعالیت خود، بزرگترین بانك مجلات تخصصی حوزه علوم اسلامی و انسانی كشور می باشد كه روزانه ده ها هزار محقق و پژوهشگر حوزه و دانشگاه به آن مراجعه كرده و از منابع آن بهره مند می شوند.

وی با بیان اینكه قدمت مجلات موجود در پایگاه از سال 1276 شمسی تاكنون بوده و نزدیك به 100 عنوان مجله مربوط به قبل از انقلاب می باشد، خاطرنشان كرد: در هر ماه حدود 700 شماره مجله به پایگاه اضافه می شود كه عناوین جدید را نیز به همراه خواهد داشت.

مدیر امور پایگاههای مركز نور ضمن دعوت از جامعه فرهنگی كشور برای استفاده از این گنجینه بسیار غنی گفت: آمار كاربران سایت رو به افزایش است و اطلاع‌ رسانی‌ در نمایشگاه‌ها و بازدید‌های دانشگاهی تاثیر زیادی در این استقبال داشته به گونه ای كه در كمتر از یك ماه آمار بازدید از این پایگاه نسبت به ماه گذشته به هفت برابر رسیده است.

پایگاه مجلات تخصصی نور مهرماه 1384 بطور مستقل با جدا شدن از پایگاه حوزه كار خود را با برنامه ای مدون تر آغاز كرد.

553/7405/587