۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۵۹
کد خبر: 80046057
T T
۰ نفر

همدان-معاون گردشگري استان همدان گفت: طرح پزشك رايگان براي آرامش و آسايش بيشتر گردشگران نوروزي امسال براي نخستين بار در اين استان اجرا مي شود.

'علیرضا قاسمی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه مسافران در صورت بروز مشكل می توانند با دریافت معرفی نامه از ستاد تسهیلات سفر به صورت رایگان ویزیت پزشكی شوند افزود: این طرح با همكاری دانشگاه علوم پزشكی همدان اجرا می شود.

وی همچنین از برگزاری آیین های ویژه تحویل سال نو در استان خبر داد و گفت: این مراسم با هدف میزبانی از گردشگران ورودی به استان همزمان با نخستین روز از فروردین‌ماه 91 برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: در كنار مراسم تحویل سال نو، جاذبه‌های گردشگری و پتانسیل‌های طبیعی استان همدان به مسافران و گردشگران نوروزی معرفی خواهند شد.

معاون گردشگری استان همدان یادآور شد: اداره‌ كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در تعطیلات نوروز 91 هر روز در مجاورت یكی از جاذبه‌های استان جشن برپا می‌كند.

قاسمی ادامه داد: دو سفره هفت‌سین در آرامگاه بوعلی سینا و موزه هگمتانه این استان برپا می شود بیان كرد: سفره‌های هفت‌سین این دو مكان تاریخی به عنوان مهمترین جاذبه های گردشگری ، بزرگ‌ترین سفره‌های استان همدان خواهند بود.

وی یادآور شد: سفال‌های تاریخی و برخی آثار و اقلام فرهنگی همدان سفره‌های هفت‌سین استان را زینت می‎بخشند.

وی اظهار داشت: پهن كردن این سفره هفت‌سین نقش بسیار مهمی در افزایش جذابیت اماكن با ارزش تاریخی و فرهنگی استان و همچنین موجب جذب شمار بیشتر گردشگران و مهمانان نوروزی می شود.

قاسمی همچنین شمار گردشگران نوروزی سال گذشته استان را چهار میلیون و دو هزار نفر سفر عنوان كرد و گفت: افزایش آمار گردشگران نوروز امسال استان باتوجه به اقدامات ویزه صورت گرفته ، 15 درصد برآورد می شود.

گفتنی است استان همدان دارای یك هزار و 830 اثر تاریخی و باستانی است كه حدود یك هزار اثر آن در فهرست آثار ملی كشور به ثبت رسیده كه هر ساله توجه شمار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می كند.

7521/551

سرخط اخبار استان‌ها