۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۵۸
کد خبر: 80046055
T T
۰ نفر

بغداد- سفارت امريكا در بغداد ضمن رد نظامي بودن يك امريكايي كه اخيرا توسط نيروهاي طرفدار مقتدي صدر آزاد شده، ادعا كرد كه اين فرد تنها يك شهروند 'عادي' امريكايي است.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، نیروهای طرفدارمقتدی صدر در عراق موسوم به 'روز موعود' هفته جاری هنگام آزادی این نظامی امریكایی ،اعلام كرد گروهبان ' راندی مایكل هولتز' كه در هنگام عملیات حمله نیروهای امریكایی به شهر نجف اشرف وهمچنین تلاش برای ایجاد درگیری در شهرك صدر بغداد در سال 2011 توسط نیروهای آن دستگیر شده بود، تحویل نماینده سازمان ملل در بغداد شده است .

این نیروها تاكید كردند كه نظامی امریكایی از سال 2004 در سایه دولت امریكا در عراق حضور داشته است .

نیروهای طرفدار مقتدی صدر ضمن تاكید بر نظامی بودن این امریكایی اعلام كردند، با توجه به خروج نظامیان امریكایی از خاك عراق آزادی این فرد در راستای اخلاق انساندوستانه صورت گرفته است.

در عین حال سفارت امریكا در بیانیه روز دوشنبه خود همچنین ادعا كرد كه این امریكایی هیچگونه همكاری با دولت امریكا نداشته است وتنها برای فعالیتهای شخصی خود در عراق حضور داشته است.

این ادعا زمانی از سوی سفارت امریكا در بغداد اعلام می شود ،كه نظامی امریكایی هنگام آزادی ،با لباس نظامی در جمع خبرنگاران ظاهر شده بود.

نظامیان امریكایی پس از 9 سال اشغال عراق، سرانجام در دسامبر 2011 خاك این كشور را ترك كردند.

تمام/1385**5981

سرخط اخبار جهان