۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۵۵
کد خبر: 80046050
T T
۰ نفر

زاهدان- مسوول پيش بيني اداره كل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: با تداوم وزش باد نسبتا شديد و گرد و خاك در منطقه سيستان، حداكثر سرعت باد در زابل و حومه به 70 كيلومتر بر ساعت رسيده است.

'مرتضی فرجی' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با استقرار و نفوذ زبانه های سیستم پرفشار و سرد شمالی در ساعات پایانی شب گذشته به این منطقه، تا روز سه شنبه تداوم وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاك را در شهرهای شمالی استان خواهیم داشت.

وی بیان كرد: نفوذ سامانه مذكور سبب تقویت ناپایداری های جوی به صورت وزش باد و كاهش دما در مرزهای شرقی سیستان و بلوچستان تا روز سه شنبه هفته جاری خواهد شد.

او اظهار داشت: گرد و خاك شب گذشته در زاهدان و حومه به همراه باد شمالی در حال نفوذ به شهرهای جنوبی تر استان است كه پیش بینی می شود كاهش دید و بروز اختلال در ترددهای جاده ای این نواحی را در پی داشته باشد.

او اضافه كرد: دریای عمان نیز متاثر از وزش شدید باد در نواحی مركزی و شمالی سیستان و بلوچستان طی امروز و فردا (سه شنبه) است و حداكثر ارتفاع موج به 6 پا می رسد.

فرجی گفت: نصرت آباد، زابل و زهك با حداقل دمای 3 درجه بالای صفر خنكترین و راسك با حداكثر دمای 38 درجه بالای صفر گرمترین نقاط سیستان و بلوچستان طی 24 ساعت گذشته اعلام شدند.

7315 / 7437

سرخط اخبار استان‌ها