آنكارا - سرپرست تيم ملي تنيس ايران ، هدف از تشكيل اردوي آمادگي اين تيم در آنتالياي تركيه را كسب آمادگي ملي پوشان براي شركت در مسابقات تنيس جام ديويس گروه سوم منطقه آسيا و اقيانوسيه در تهران عنوان كرد.

' فرشاد صفتی ' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب و با اشاره به جوانگرایی صورت گرفته در تیم ملی تنیس ایران اظهارداشت : فدراسیون تنیس دست به جوانگرایی در تیم ملی زده است و از تنیسورهای جوانی همچون مرتضی معظم و كیانوش سوری با 18 سال سن و شاهین خالدان و محسن حسین زاده با 21 سال در تركیب این تیم بهره می گیرد.

وی گفت : هدف از جوانگرایی صورت گرفته كسب نتایج مطلوب در رقابتهای تنیس جام دیویس منطقه آسیا و اقیانونسیه است كه اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود.

صفتی تشكیل اردوی تیم ملی تنیس ایران در آنتالیای تركیه و شركت در رقابتهای فیوچرز این كشور را ، در آمادگی ملی پوشان تنیس كشورمان مثبت ارزیابی كرد و گفت : چهار ملی پوش تنیس ایران ضمن برگزاری اردو و شركت در مسابقات تا زمان آغاز رقابتهای تهران به آمادگی ایده آل دست خواهند یافت.

سرپرست تیم ملی تنیس ایران در خصوص نتایج كسب شده از سوی ملی پوشان كشورمان در مرحله اول رقابتهای بین المللی تنیس فیوچرز تركیه اظهارداشت : ملی پوشان تنیس ایران ضمن جوانی، دوران آمادگی خود را می گذراند و شركت در رقابتهای تنیس فیوچرز تركیه ، محلی برای كسب تجربه برای آنان بشمار می رود.

با شكست ' شاهین خالدان ' مقابل تنیسور ایتالیایی ، چهار ملی پوش تنیس ایران از دور پیكارهای انفرادی مسابقات بین المللی تنیس فیوچرز تركیه كنار رفتند.

در این مسابقات كه با شركت 87 تنیس باز از 35 كشور جهان در آنتالیای تركیه جریان دارد ، ' خالدان ' در دور دوم این پیكارها مقابل حریفی از ایتالیا با نتیجه 2 بر یك شكست خورد و بدین ترتیب هر چهار تنیس باز كشورمان از دور رقابتهای انفرادی این مسابقات حذف شدند.

محسن حسین زاده ، كیانوش سوری و مرتضی معظم سه تنیس باز دیگر كشورمان بودند كه در این مسابقات شركت كردند.

در رقابتهای دو نفره این مسابقات بعداز ظهر امروز ، تیم دو نفره ایران به مصاف تیم بلاروس خواهد رفت.

با پایان مرحله اول مسابقات بین المللی تنیس فیوچرز تركیه ، مرحله دوم این مسابقات از روز چهارشنبه هفته جاری در شهر بلك استان آنتالیای تركیه آغاز می شود و چهار ملی پوش تنیس ایران به مصاف حریفانشان می روند.

مسابقات بین المللی تنیس فیوچرز تركیه در دو مرحله و طی دو هفته برگزار می شود.

به برترین های این مسابقات 10 هزار دلار به عنوان جایزه پرداخت می شود.

تیم ملی تنیس ایران كه اردوی آمادگی خود را از روز پنجشنبه گذشته در آنتالیا دایر كرده است با چهار تنیسور به نام های خالدان ، حسین زاده ، سوری و معظم در این مسابقات شركت كرده است.

مربیگری این تیم را ' مصطفی صالح ' برعهده دارد و ' فرشاد صفتی ' نیز به عنوان سرپرست تیم را همراهی می كند.

ملی پوشان كشورمان خود را برای شركت در مسابقات تنیس گروه سوم منطقه آسیا و اقیانوسیه جام دیویس كه اردیبهشت ماه آینده با شركت تیم های ایران ، قرقیزستان، مالزی، عمان، سوریه، ویتنام، بنگلادش و كویت در تهران برگزار می شود ، آماده می كنند.

تیم های اول و دوم این مسابقات به رقابتهای تنیس گروه دوم منطقه آسیا و اقیانوسیه صعود خواهند كرد.

خاورم ** 230**1319

سرخط اخبار ورزش