قم ـ دبير ستاد اسكان فرهنگيان استان قم با اشاره به آغاز پذيرش فرهنگيان از 25 اسفندماه سال جاري، گفت: تا صبح امروز 13 هزار و 59 نفر در قالب يك هزار و 757 خانوار در مدارس استان اسكان داده شده اند.

'رضا افشاری نژاد' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینكه 12 پایگاه پذیرش مسافران فرهنگی و غیر فرهنگی در شهر مقدس قم فعال است، افزود: 400 مدرسه علاوه بر مراكز تربیت معلم و خانه های معلم برای اسكان نوروزی فرهنگیان سراسر كشور در قم آماده شده است.

وی ، با اشاره به اینكه مراكز پذیرش با نصب بنرهایی در شهر قم مشخص شده است، اضافه كرد: زایران می توانند پس از ورود به شهر كریمه اهل بیت (س) با توجه به بنرهای نصب شده خود را به مكانهای مورد نظر رسانده و در سریع ترین زمان ممكن ساماندهی شوند.

وی گفت: بمنظور سهولت در انجام عبادات و زیارت هموطنان عزیز تلاش شده است تا بیشترین تمركز كلاس های آماده شده برای اسكان مهمانان نوروزی در مناطق مركزی شهر مقدس قم و نزدیكی بارگاه ملكوتی حضرت فاطمه معصومه (س) انجام شود.

افشاری نژاد ادامه داد: امسال از مجموع كلاس های آماده شده، تعداد زیادی از اتاقهای پذیرش علاوه بر داشتن امكاناتی نظیر اجاق گاز و یخچال و تلویزیون به وسایل گرما زا نیز تجهیز شده است، همچنین 12 گروه برنامه ریز، امور مربوط به رفاه حال مسافرین را برای تعطیلات نوروزی 91 در قم پیگیری می كنند.

رییس اداره تعاون و رفاه كاركنان آموزش و پرورش قم با یاد آوری این نكته كه پذیرش افراد در ستاد های اسكان به دو صورت اینترنتی و حضوری برنامه ریزی شده است، گفت: هموطنانی كه در زمان مشخص شده موفق به ثبت نام از طریق سامانه نشده اند، می توانند با حضور در مراكز ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهند.

افشاری نژاد به دیگر برنامه های مربوط به ستاد های اسكان اشاره كرد و افزود: برنامه های فرهنگی از جمله اكران فیلم در سینما تربیت، مسابقه ویژه نونهالان، نوجوانان و جوانان، توزیع بروشورهای راهنما و مسایل مربوط به سفر و زیارت، امر به معروف و نهی از منكر، بسته های فرهنگی و بهداشتی، مسابقات قرآنی و برنامه های ورزشی و استفاده از استخر فرهنگیان از جمله برنامه های ستاد اسكان نوورزی فرهنگیان می باشد.

وی با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه هایی چون استانداری، شهرداری، ‌میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ‌جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی، عنوان كرد: با توجه به امكانات موجود استان و در نظر گرفتن تمامی شرایط زیارتی و موقعیت های مسیری و جاده ای شهر مقدس قم آمادگی پذیرایی از 40 هزار مهمان نوروزی را در طول روز در استان قم داریم.

553/7404 / 556

سرخط اخبار استان‌ها