تهران - دفتر رييس‌جمهوري در پيامي ضمن گراميداشت 29 اسفند، سالروز ملي شدن صنعت نفت اظهار اميدواري كرد با همت تلاشگران عرصه صنعت نفت بيش از پيش شاهد ناكامي معادلات غلط سياسي و اقتصادي دشمنان در اين حوزه مهم و تأثيرگذار اقتصادي باشيم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌‍رسانی ریاست جمهوری، دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران در پیام یادآور شده است، 29 اسفند، سالروز ملی شدن صنعت نفت و نفی استعمار خارجی برای همه ایرانیان رخدادی فراموش نشدنی و خاطره برانگیز است.

دراین پیام آمده است: در این مقطع تاریخی خطیر كه یاد آن همواره گرامی و خجسته است، استعمار پیر انگلیس و تمام ایادی داخلی و خارجی‌اش در مقابل ملت غیور ایران به ستوده آمده و برای ادامه توطئه‌ها و دسیسه‌های سودپرستانه خود به تیرگی‌های تاریخ پناه بردند.

دفتر رییس جمهوری در پیام خود تاكید كرده است، بی‌تردید ملی شدن صنعت نفت یكی از نقاط عطف تاریخ مبارزاتی ملت ایران با پشتیبانی روحانیت آگاه به ویژه آیت‌الله كاشانی، برای كسب حقوق خود و قطع دست بیگانگان از منابع كشور بود كه الهام‌بخش جریان‌ها و گروه‌های آزادی‌خواه و ضداستعماری فراوانی شد.

در این پیام، مهمترین دستاورد ملی شدن صنعت نفت، احقاق مهم‌ترین حقوق مردم و اعاده مالكیت به كشور كه طی سالیان متمادی توسط بیگانگان پایمال و به تاراج رفته بود عنوان و خاطرنشان شده است: این اقدام نشان داد؛ چنانچه وحدت در جامعه اسلامی تحقق پیدا كند؛ می‌تواند نیرویی به وجود آورد؛ كه اركان استعمار و استبداد را متزلزل كرده و مقدمات فرو ریختن آن را فراهم سازد.

دفتر رییس جمهوری در پیام خود با یادآوری اینكه، 'این روز كه نمادی از غرور ملی ایرانیان در دفاع و حراست از كیان این مرز و بوم تلقی می‌شود،' سالروز ملی شدن صنعت نفت را مشعل فروزانی توصیف كرده كه بر پهنه ایران بزرگ پرتو افكنده تا مسیر آزادی و استقلال همواره در مقابل دیدگان ما باشد.

در این پیام همچنین دفتر رییس جمهوری با گرامی داشت این واقعه بزرگ تاریخی و قدرشناسی از همه تلاشگران عرصه صنعت نفت؛ اظهار امیدواری كرده است با همت والای این عزیزان، بیش از پیش شاهد ناكامی معادلات غلط سیاسی و اقتصادی دشمنان در این حوزه مهم و تأثیرگذار اقتصادی باشیم.

سیام*2023**1319

سرخط اخبار سیاست