۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۳۰
کد خبر: 80046028
T T
۰ نفر

ايلام - در آستانه جشن نوروز،‌ صدها مسافر نوروزي از مناطق دور و نزديك كشور براي بازديد از مكان هاي تاريخي و گردشگري وارد استان ايلام شدند.

به گزارش ایرنا،‌ استان ایلام كه از اوایل اسفندماه آمادگی خود را برای پذیرایی و استقبال از مهمانان نوروزی اعلام كرده بود، اكنون به استقبال بهار و مسافران نوروزی رفته است.

ایلام كه به عروس زاگرس معروف است این روزها حال و هوای خاصی دارد و بوی بهار در كوچه پس كوچه ها شهر ها و روستاها و بوستان های مخلمنیش به مشام می رسد.

مسافر نوروزی كه در حال عكاسی از قلعه والی شهر ایلام است، می گوید: سه بار تاكنون در ایام نوروز به استان ایلام سفر كرده و از مناطق دیدنی آن بازدید كرده است.

'علی مددی'‌ كه خود را اهل استان البرز معرفی می كند، افزود: استان ایلام دارای مناطق بكر و دیدنی است كه می توان عكس هایی زیبا از این مناطق قاب گرفت.

گردشگر نوروزی دیگری در حال بازدید از نمایشگاه صنایع دستی ایلام می گوید: صنایع دستی این منطقه دارای تنوع و جذابیت خاصی است.

'یوسف رشیدی'‌ اهل استان همدان كه در ایام نوروزی به استان ایلام سفر كرده است افزود:‌ زیبایی های منطقه ایلام به ویژه در طول مسیرها به همراه جنگل ها و كوه های سر به فلك كشیده شده خیره كننده است.

وی ادامه داد: قرار است تا پایان تعطیلات نوروزی از مناطق مختلف استان ایلام به همراه خانواده بازدید كند.

سخنگوی ستاد تسهیلات نوروزی ایلام نیز گفت: تمهیدهای لازم به منظور ارایه خدمات مطلوب به گردشگران اندیشیده شده است.

'محمد نوراللهی'‌ بیان كرد: مناطق بكر تاریخی و زیبایی های متنوع استان ایلام برای آشنایی مسافران در قالب كتابچه و برشور و نقشه راهنمای گردشگری معرفی شده است.

وی ادامه داد: تلاش شده كه مسافران نوروزی بتوانند براحتی از اماكن تاریخی و گردشگری منطقه بازدید كنند.

استان ایلام به عنوان بخش مهم 'تمدن ایلام باستان' بیش از یك هزار و 100 اثر و ابنیه فرهنگی و تاریخی دارد. ك/4

7173/565

سرخط اخبار استان‌ها