ايلام - معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي ايلام گفت:‌ مردم بايد در فصل بهار با توجه به افزايش سفرهاي نوروزي، ‌توصيه هاي بهداشتي را جدي گيرند.

'سمیر ایار' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد:‌ در آستانه فرا رسیدن فصل بهار و به سبب تمایل خانواده ها به مسافرت و اقامت در اماكن تفریحی و عمومی احتمال وجود و ابتلا به بیماری های عفونی افزایش می یابد كه یكی از این بیماریها وبا است كه با سلامت افراد سرو كار دارد.

وی ادامه داد: با رعایت توصیه های بهداشتی پیشگیری از وبا، زمینه كاهش بیماری ها فراهم می شود كه از آن جمله می توان به خرید مواد غذایی از فروشگاه های بهداشتی، استفاده از شیر و فرآورده های لبنی پاستوریزه و خودداری از خرید مواد خوراكی از فروشندگان دوره گرد اشاره كرد.

او افزود:‌ استفاده از آب سالم و خودداری از نوشیدن آب های بوستان های تفریحی از دیگر توصیه های بهداشتی پیشگیری از وبا است كه برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری عفونی باید از آب های معدنی و آب جوشانده شده استفاده كرد.

ایار گفت: دور نگهداشتن مواد غذایی از دسترس حشرات و نور آفتاب در هنگام مسافرت، سالم سازی سبزی ها و گند زدایی آن ها و توجه به علایم هشدار دهنده آب های غیر بهداشتی مكان های تفریحی از دیگر اقدام ها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری عفونی وبا است. ك/3

7173/565

سرخط اخبار استان‌ها