قم ـ معاون پرورشي و فرهنگي اداره كل آموزش و پرورش قم اعلام كرد: بيش از هفت هزار دانش آموز دختر و پسر از استان قم ،به همراه جمعي از فرهنگيان از آبان ماه امسال تا 25 اسفند ماه جاري به مناطق عملياتي راهيان نور اعزام شده اند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی آموزش و پرورش قم، 'ناصر حمزه ای' افزود: از این تعداد پنج هزار و 230 پسر و یكهزار و830 دانش آموز دختر به همراه تعدادی مربی، مداح و روحانی اعزام شده اند.

وی با بیان اینكه اعزام دانش آموزان به سرزمین های راهیان نور در سال جاری نسبت به سال گذشته، دو برابر شده است گفت: آمادگی داریم در صورت تامین اعتبار لازم برای درك فضای معنوی رزمگاه و قتلگاه شهدای عزیز این اعزام ها را همچنان ادامه دهیم.

وی ادامه داد: زیارت رزمگاه شهدا، علاوه بر اینكه یك یادمان است، برای همرزمان شهدا، تجدید روحیه ایثار و مقاومت و برای نسل های بعدی كه فضای جبهه را درك نكرده اند، درس ولایت پذیری، دفاع و انتقال ارزشها است.

حمزه ای اضافه كرد: حفظ روحیه ایثار و مقاومت باعث می شود تا در آحاد كشور در مقابل هجمه های دشمن نسبت به مرزهای میهن اسلامی و تخریب اعتقادات، آمادگی كامل وجود داشته باشد.

553/7404 / 556

سرخط اخبار استان‌ها