ساري – رئيس اداره پيش بيني ه‍و‌اش‍ن‍‍اس‍‍ي‌ استان مازن‍در‌ان با اشاره به كاهش دما در شب گذشته ، گفت : دماي هوا در اغلب شهرهاي استان به كمتر از صفر درجه سانتيگراد رسيده است .

' كیان خدیور ' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: شهروندان در برخی از شهرهای استان دمای زیر صفر را تجربه كردند و دمای هوا در ساری ، قائم شهر و آمل منفی یك درجه و گلوگاه به منفی 2 درجه سانتیگراد رسید .

وی اظهار داشت : دمای هوا در این مدت در نوشهر صفر درجه ، بابلسر یك درجه و بندر امیرآباد بهشهر 2 درجه بود و شهروندان این شهرها دمای بالای صفر درجه را پشت سر گذاشتند .

خدیور با اشاره به دمای مناطق برفگیر و كوهستانی استان ، بیان داشت : دمای هوا در شب گذشته در بلده منفی 16 ، كجور منفی 12 ، آلاشت منفی 11 ، سیاه بیشه و كیاسر منفی 9 درجه سانتیگراد ثبت شده است .

رئیس اداره پیش بینی ه‍و‌اش‍ن‍‍اس‍‍ی‌ مازن‍در‌ان به كاهش ناپایداری وضعیت جوی در استان اشاره كرد و افزود : شهروندان از امروز (دوشنبه ) شاهد هوای صاف تا قسمتی ابری خواهند بود .

وی با اشاره به افزایش نسبی دما در روزهای آینده ، اضافه كرد : پیش بینی می شود این وضعیت جوی تا پایان هفته جاری ادامه یابد و این روند كماكان در استان حكفرما باشد .

خدیور با اشاره به بارش باران و برف در چند روز گذشته در شهرهای مختلف استان ، اظهار داشت: اهالی استان و مسافران نوروزی در چند روز گذشته شاهد بارش برف و باران در شهرهای مختلف استان بودند .

وی اظهار داشت : مازندرانی ها در این مدت شاهد وزش باد نسبتا شدید ، بارش باران ، كاهش محسوس دما ، بارش برف و مواج شدن دریا در این مدت بودند . ك/3

519/402

سرخط اخبار استان‌ها