اهواز- مديرعامل جمعيت هلال احمر خوزستان گفت : طرح ملي راهنمايي مسافرين نوروزي و امداد و نجات نوروزي در سطح استان توسط 700 نفر از امدادگران تخصصي و جوانان آموزش ديده جمعيت هلال احمر در 70 پايگاه ثابت و سيار در طول محور هاي مواصلاتي و سطح شهرهاي استان خوزستان آغاز شد.

'حسین درویشی' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سطح استان علاوه بر 12پایگاه مجهز و ثابت امدادی مستقر در طول مسیرهای جاده ای استان ،23 پایگاه موقت و سیار امداد و نجات ، خدمات امدادی به مسافران نوروزی ارابه می دهند.

وی با بیان اینكه این طرح از 25 اسفند تا 15 فروردین 1391 ادامه دارد افزود: هریك از این پایگاهها مجهز به آمبولانس و تجهیزات امداد و نجات هستند.

درویشی همچنین از بكارگیری چندین خودروی تخصصی نجات در سطح استان خبر داد كه مجهز به كلیه امكانات و تجهیزات نجات هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر با تاكید بر اینكه از اردیبهشت 1390 پایگاه امداد و نجات جنوب غرب كشور و مركز فرماندهی و كنترل عملیات امداد جنوب غرب كشور در اهواز افتتاح شده ، از آمادگی پایگاه امداد هوایی این جمعیت كه مجهز به یك فروند بالگرد است برای انجام عملیات امداد و نجات هوایی خبر داد.

وی در ادامه خاطر نشان كرد: در سال 1390 مركز امداد هوایی این جمعیت با انجام دهها سورتی پرواز جان تعدادی از هموطنان را در شرایط بسیار سخت در مناطق كوهستانی استان از خطر رهانیده است.

درویشی گفت: 36 پایگاه راهنمایی مسافران نوروزی سازمان جوانان این جمعیت ضمن توزیع بروشور و نقشه راهها و شهرها به راهنمایی مسافران نوروزی و كاروان های راهیان نور می پردازند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ضمن تاكید بر استقرار پایگاههای امداد و نجات و راهنمایی مسافرین نورزی در مراكز و زیارتگاههای دفاع مقدس گفت: جوانان و امدادگران بصورت شبانه روز آماده ارایه خدمات به هموطنان هستند.

درویشی همچنین از كسب چندین رتبه برتر كشوری در ارایه خدمات امدادی و فرهنگی جوانان و سایر فعالیت های بشر دوستانه توسط جمعیت هلال احمر خوزستان در سال 1390 خبر داد.ك/3 643/646

سرخط اخبار استان‌ها