۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۵۹
کد خبر: 80045988
T T
۰ نفر

سنندج -همه مردم كردستان از اقشار مختلف جامعه براي برگزاري جشن باستاني نوروز در تكاپو هستند.

با نزدیك شدن به ساعات پایانی سال 90 مردم كردستان با اشتیاق و در تكاپوی زیبایی به استقبال نوروز می روند ؛ هرچند هوا سرد است اما چهره های آنها نشان می دهد كه سرمای هوا را احساس نمی كنند.

از لحاظ آب و هوایی توده هوای سردی در سطح شهرها و روستاهای كردستان مستقر است و برف بسیاری از نقاط اطراف شهرها و روستاها را پوشانده اما احساس در آستانه نوروز بودن و فرا رسیدن عید، گرمای خاصی به وجود مردم بخشیده است.

در حالی كه عطر بهار همه جا را پركرده و نسیم نوروز از راه رسیده است، مردم گروه گروه به پیشواز این جشن باستانی به بازارها روآورده و نیازهای نوروزی خود را برآورده می سازند و نیز فعالیت شهرداری شهرهای استان برای تنظیف شهر پررنگ تر از همیشه به نظر می‎رسد.

كردستانی ها از نیمه اسفند به بعد برای خرید نوروزی خود به خیابانها می آیند و تا آخرین ساعات از سال را برای آمادگی جشن نوروز در تكاپو هستند .

مردم خرید شیرینی و میوه را بیشتر به روزهای پایانی سال محول می كنند و این روزها شاهد پر رونقی بازار شیرینی و میوه در سطح شهر هستیم .

نمایشگاه های فروش بهاره در آخرین روز از سال 90 پرمشتری تر از روزهای گذشته برای ارائه خدمات به شهروندان كردستانی دایر است .

شهروندان سنندجی برپایی نمایشگاه های فروش بهاره را از سوی بازرگانی اقدامی شایسته در كنترل قیمت ها می دانند.

وجود تنوع غرفه های نمایشگاهی فرصت مناسبی را برای خرید شهروندان فراهم آورده است .

مغازه ها ، پاساژها و بازارهای قدیمی شهر نیز پررونق تر از هر روز میزبان مشتریان نوروزی خود هستند.ك/3

7354 / 1449