بوشهر- شهرداربندرديرگفت: درراستاي واگذاري مسووليت اسكان و اقامت مسافران نوروزي به شهرداري دير ، جلسات مختلفي دراين خصوص از اوايل بهمن ماه آغاز و هم اينك تمام مقدمات كار براي تسهيل سفرميهمانان فراهم شده است.

صفر پوسه روز دوشنبه درگفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: شهرستان دیر در سال‌های گذشته برای اسكان مسافران و ارایه خدمات به آنها عملكرد مطلوبی داشته و نشان داده است كه دیر می‌تواند امكانات رفاهی وشرایطی فراهم كند تا مسافران نوروزی ، این شهر را به عنوان یك مركز دیدنی و زیبا انتخاب كنند.

وی اظهارداشت: شهر بندری دیر افزون بر جاذبه های متعدد بزرگترین بندر صیادی كشور را نیز در خود جای داده است كه می تواند میزبان شایسته ای برای مسافران نوروزی باشد. .

پوسه یادآورشد: در نظرسنجی‌های انجام شده از مسافران نوروزی در مراكز اسكان مسافران شهرداری و آموزش و پرورش از ارایه خدمات در سال‌های گذشته رضایت كامل داشته‌اند و امیدواریم امسال نیز این روند ادامه داشته باشد.

وی گفت : آذین ‌بندی و گل‌آرایی شهر، رنگ‌آمیزی، خط‌ كشی، جمع‌آوری اطلاعات آمار فضاهای اسكان و آسفالت سطح شهر از سه هفته قبل آغاز شد و با همكاری های موثر دیگر ادارات بویژه دانش آموزان مدارس فضای شهردیر آماده استقبال از مسافران نوروزاست.

شهردار دیر فزود: در ایام نوروز 10 فروند قایق و لنج برای گشت دریایی بازدید كنندگان از مقابل درب ورودی بزرگترین بندر صیادی ایران آماده ی پذیرش مسافران برای خروج از اسكله و گشت در كناره ی ساحل زیبای دیر است .

وی اضافه كرد: محل اسكان مسافران نوروزی ، چادر های مستقر در پارك زیبای ساحل و مدارس و اردوگاهها است كه تمام تمهیدات لازم برای آسایش میهمانان در مكان های یاد شده فراهم شده است .

شهردار دیر گفت: بندر دیر به نسبت وسعت خود دارای یكی اززیباترین سواحل استان است كه در جنوب كشور كمتر ساحلی را می توان یافت كه به وسعت سواحل دیر قابل استفاده و بكر و دیدنی باشد و مسافران بتوانند با آرامش و دور ازغوغاهای دیگر در آن به استراحت بپردازند .

ایشان در خصوص صید و صیادی در این بندر افزود:ماهی ها ودیگر آبزیان موجود بویژه میگوی صادراتی آن از استثنایی ترین ویژگی این بندر بشمار می رود كه جزو مرغوب ترین ماهی های خوراكی كشور توسط ماهی گیران درحاشیه ی این بندر صید می شود.

بندردیردر200كیلومتری جنوب بوشهرودركنارآب های نیلگون خلیج فارس واقع است كه این بندرازدومسیرساحلی وبزرگراه سیراف راه ارتباطی دارد.ك /3

7207/ 628

سرخط اخبار استان‌ها