۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۴۷
کد خبر: 80045976
T T
۰ نفر

قصرشيرين - در آستانه فرا رسيدن نوروز و آغاز تعطيلات نوروزي نمايشگاه جلوه هاي ايثار امروز دوشنبه در ورودي شهر قصرشيرين در مسافت سه كيلومتري اين شهر با هدف جلب مسافران نوروزي و كاروان هاي راهيان نور گشايش يافت.

فرمانده بسیج سپاه ناحیه مقاومت قصرشیرین در محل این نمایشگاه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: در این نمایشگاه خاكریز و خط پدافندی به طول بیش از 180 متر، سنگر سازی و كانال سازی، سنگرهای دفاعی و دیده بانی، دیدگاه و استراحت رزمندگان تحت عنوان دو ركعت نماز عشق، تجهیزات نظامی ،غرفه های عكس شهدا با همت نیروهای بسیجی و تیپ 71 مكانیزه پیاده ارتش، نمایشگاه عكس شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت به نمایش گذاشته شده است.

سرهنگ پاسدار'نورعلی عبدی' افزود: با توجه به تاكیدات و توجهات خاص مقام معظم رهبری در خصوص كاروان های راهیان نور و یاد آوری خاطرات هشت سال دفاع مقدس، این نمایشگاه از امروز 29 اسفند 90 تا 15 فروردین سال 91 برای بازدید علاقمندان بویژه كاروان های راهیان نور كه برای بازدید از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس غرب كشور وارد این منطقه می شوند، بر پا شده است.

وی گفت: سال گذشته 70هزار نفر از كاروان های راهیان نور در ایام تعطیلات نوروز از مناطق عملیاتی شهرستان دیدن كردند كه امسال نیز پیش بینی می شود با توجه به شرایط خاص ویژه این شهرستان و وجود مناطق عملیاتی مانند جبهه های شهید بهشتی، روح الله گچی، چمران، شهید چنگیزی، سومار، گیسكه، خان لیلی و سان واپا شاهد افزایش بازدید كنندگان باشیم.

سرهنگ عبدی با بیان اینكه برنامه ریزی لازم برای اسكان كاروان های راهیان نور صورت گرفته است، گفت: حضور كاروان های راهیان نور در این شهرستان مرزی موجب آشنایی بیشتر نسل جوان با ایثار و فداركاریهای رزمندگان غرب كشور در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی می شود.

وی از اجرای برنامه های مختلف فرهنگی همچون برگزاری مسابقه خاطره نویسی و برپایی ایستگاه صلواتی توسط ناحیه مقاومت سپاه قصرشیرین برای مهمانان نوروزی و كاروان های راهیان نور بازدید كننده از نمایشگاه جلوه های ایثار و مناطق عملیاتی غرب خبر داد.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت قصرشیرین اظهار داشت: امروز دشمن مرزهای فرهنگی كشور را تهدید می كند، بنابراین باید با تاسی از ایثارگریها و ادامه دادن راه شهدا و با تقویت ایمان و بصیرت دینی به مقابله با ترفندهای دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران بپردازیم.

قصرشیرین در غرب استان كرمانشاه، بیش از 24 هزار نفر جمعیت دارد.ك/3

1234/9102

سرخط اخبار سیاست