۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۴۱
کد خبر: 80045966
T T
۰ نفر

سنندج -همه مردم كردستان از اقشار مختلف جامعه براي برگزاري جشن باستاني نوروز در تكاپو هستند.

با نزدیك شدن به ساعات پایانی سال 90مردم كردستان با اشتیاق و در تكاپوی زیبایی به استقبال نوروز می روند هرچند هوا سرد است اما چهره های آنها نشان می دهد كه سرمای هوا را احساس نمی كنند.

از لحاظ آب و هوایی توده هوای سردی در سطح شهرها و روستاهای كردستان مستقر است و برف بسیاری از نقاط اطراف شهر ها و روستاها را پوشیده اما احساس نوروز بودن و فرا رسیدن عید گرمای خاصی به وجود مردم بخشیده است.

در حالی كه عطر بهار همه جا را پركرده و نسیم نوروز از راه رسیده است، مردم گروه گروه به پیشواز این جشن باستانی به بازارها روآورده و نیازهای نوروزی خود را برآورده می سازند و نیز فعالیت شهرداری شهرهای استان برای تنظیف شهر بیش‎تر از همه وقت پر تلاش تر به نظر می‎رسد.

كردستانیها از نیمه اسفند به بعد برای خرید نوروزی خود به خیابانها می آیند و تا آخرین ساعات از سال را برای آمادگی جشن نوروز در تكاپو هستند .

مردم خرید شیرینی و میوه را بیشتر به روز های پایانی خرید نوروزی خود محول می كنند بنا بر این امروزه شاهد پر رونقی بازار شیرینی و میوه در سطح شهر هستیم .

نمایشگاه های فروش بهاره در آخرین روز از سال 90پررونق تر از روزهای گذشته برای ارائه خدمات به شهروندان كردستانی دایر است .

شهروندان سنندجی برپایی نمایشگاه های فروش بهاره را از سوی بازرگانی اقدامی شایسته در كنترل قیمت ها می دانند.

وجود تنوع غرفه های نمایشگاهی فرصت مناسبی را برای خرید شهروندان فراهم آورده است .

مغازه ها ،پاساژها و بازار های قدیمی شهر نیز پررونق تر از هر روز میزبان مشتریان نوروزی خود هستند.ك/3

7354

سرخط اخبار استان‌ها