ساري - معاون گردشگري ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان مازندران شمار ورودي مسافران در كمتر از 24 گذشته را بيش از 700 هزار نفر عنوان كرد و گفت : به رغم بارش شديد برف و باران شاهد ورود مسافران و گردشگران به اين استان بوديم .

'محمدنقی كلانتری ' روز دوشنبه در محل ستاد تسهیلات سفر مازندران به خبرنگاران،افزود : با توجه به كاهش ناپایداری وضعیت جوی ، پیش‌بینی می‌شود شاهد افزایش چشمگیر تعداد مسافران نوروزی از امروز (29 اسفند ) باشیم .

وی ادامه داد : بیش از 400 هزار نفر از مسافران اقامت یك شب را در مازندران داشتند.

كلانتری به آمادگی كامل استان در پذیرایی از میهمانان نورزی اشاره كرد و اظهار داشت: تدارك اقامت 700 هزار نفر در هر شب برای مسافران مهیا شد و حدود 30 هزار واحد اقامتی، استیجاری و منازل شخصی آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی هستند.

وی با اشاره به آمادگی مدارس، خوابگاه‌های دانشجویی و زائرسراها، تاكید كرد: در پارك‌های استان نیز شرایط حضور مسافران نوروزی وجود دارد.

معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینكه نیمی ازهتل‌ها و مكان‌های اقامتی مازندران از قبل رزرو شده است،گفت: تمام رستوران‌های بین راهی نیز آماده پذیرای از میهمانان نوروزی هستند.

وی اظهار داشت : تمامی مكان‌های مسافرپذیر استان توسط بازرسان ادارات میراث فرهنگی و گردشگری و سایر سازمان‌های استان مورد بازدید قرار می‌گیرند.

كلانتری در ادامه به اقامت و پذیرای مسافران در راه مانده شب گذشته در محور كندوان اشاره كرد و گفت: در حال حاضر تمام محورهای مواصلاتی مازندران باز است و رفت و آمد در این محورها در جریان است.

معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در پایان از مسافران نورزی خواست تا پیشنهادات و شكایت خود را به شماره 09118961626 از طریق پیامك اعلام كنند.

مازندران در نوروز سال 90 پذیرای حدود 13 میلیون گردشگر بوده است كه رتبه نخست كشور را كسب كرد.ك/3

2585/402

سرخط اخبار استان‌ها