۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۳۹
کد خبر: 80045963
T T
۰ نفر

قصرشيرين - فرماندار قصرشيرين از تردد روزانه 75 تا 120 نفر مسافر و گردشگر ايراني از طريق مرز رسمي پرويزخان به كشور عراق خبر داد و گفت: اين تعداد مسافر به قصد سفر به شهرهاي اقليم كردستان از اين مرز تردد مي كنند.

'حسین پروین' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه هم اكنون تردد مسافران و گردشگر از مرز پرویزخان فقط به اقلیم كردستان عراق جریان دارد، افزود: زیر ساخت های لازم برای افزایش حجم خدمات دهی به مسافران در این معبر رسمی در صورت افزایش تقاضا برای سفر فراهم شده است.

وی تصریح كرد: با توجه به اینكه حجم تردد مسافر در این مرز در ایام تعطیلات نوروز افزایش پیدا می كند بنابراین امكانات لازم برای ارایه خدمات بهتر و سریعتر به گردشگران در این مرز فراهم شده هر چند ظرفیت های موجود نیز پاسخگوی میزان سفرها می باشد و در این خصوص مشكلی وجود ندارد.

پروین اظهار داشت: تردد زوار عتبات عالیات از مرز پرویزخان كماكان ممنوع است و تنها مسافران و گردشگرانی كه قصد عزیمت به اقلیم كردستان را دارند می توانند از این مرز خارج شوند در غیر این صورت مشكلاتی زیادی از جمله بازداشت و دستگیری در انتظار اینگونه مسافران خواهد بود.

وی تاكید كرد: پیش بینی می شود در ایام تعطیلات نوروزی میزان سفرهای روزانه در این مرز به 200 نفر افزایش یابد كه برای این منظور نیز تدابیر لازم اتخاذ شده است.

شهرستان قصرشیرین با جمعیت بیش از 24 هزار نفر دارای 186 كیلومتر مرز مشترك و طولانی با كشور عراق است كه از این میزان مرز حدود 62 كیلومتر با شهرهای كردنشین استان سلیمانیه در شمال عراق است.

مردم استان كرمانشاه و شهرستانهای غربی این استان با توجه به تشابهات فرهنگی و زبان و انجام تجارت عمده با شهرهای كلار، سلیمانیه، موصل، خانقین و كركوك مراودات زیادی با مردم این شهرها دارند و اغلب دارای پیوندهای سببی و نسبی هستند.ك/3

1234/9102/567

سرخط اخبار جامعه