۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۳۶
کد خبر: 80045960
T T
۰ نفر

امام جمعه نهاوند گفت: نوروز نماد واقعي اعتقاد و اثبات معاد است و در مباحث اخلاقي نيز مي تواند نماد محاسبه اعمال قرار گيرد .

به گزارش روز دوشنبه ایرنا حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان كه در سالن كنفرانس خانه معلم برگزار شد با بیان این مطلب افزود: دین مبین اسلام سنتهای مثبت نوروز را مورد تائید قرار داده و و بر آنها مهر تائید زده است .

وی گفت: بهار و نوروز درس معاد شناسی است و اگر قرار باشد كه انسانها از این طبیعت زیبا ،درس بیاموزند در حقیقت اعتقاد به رستاخیز و زنده شدن طبیعت را آموخته اند و در این صورت است كه باید سر آغاز این تحول را جشن گرفت.

وی با اشاره به سنتهای مثبت نوروز گفت: سنتهای خوبی كه در نوروز وجود دارد آثار مثبت فراوانی را در فرد و جامعه می گذارد و برعكس سنتهای بد آن نیز جامعه و افراد را به انحراف می كشاند و مشكلات را در جامعه به بار می آورد .

وی گفت: سنتهای حسنه این عید مانند صله رحم ، پاكیزگی ،دستگیری از فقرا از جمله سنتهای پسندیده ای است كه مورد تائید قرار گرفته و نسبت به آن تاكید شده است .

وی با اشاره به اینكه در دین اسلام تاكید فراوانی بر سنت صله رحم شده است گفت: آثاری همچون افزون شدن عمر و بركت از آثار این سنت پسندیده است از این رو باید دید و بازدید در ایام نوروز با نیت قربت باشد و صله رحم به قالب كلیشه ای سالی یكبار منحصر نشود .

وی بر رعایت حدود الهی در مراسم نوروز تاكید كرد و گفت: در عید نوروزحجاب و حریم محرم و نا محرم در میهمانی ها ،خرید و گردشها حفظ شود و لباس نو و پاكیزه ابزار خود نمایی در مقابل نا محرم نشود .

وی افزود: همانگونه كه هنگام تحویل سال در طبیعت تحول به وجود می آید لازم است در حال و احوال ما هم تحولی بوجود آید .

7526/551

سرخط اخبار استان‌ها