قصرشيرين - بخشدار بخش مرزي سومار، نفت شهر گفت: هم اكنون روزانه 11 هزار بشكه نفت از ميدان نفتي نفت شهر استخراج مي شود و از طريق خطوط لوله انتقال به پالايشگاه كرمانشاه منتقل مي شود.

'شیرزاد صیدی' روز دوشنبه به مناسبت روز ملی شدن صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز 29 اسفند همواره خاطره‌ای غرورآفرین را در حافظه فرزندان آزاده ایران زنده می‌كند.

وی اظهار داشت: ملی شدن صنعت نفت، نتیجه تلاشها و مبارزات خستگی ناپذیر آیت الله كاشانی و دكتر محمد مصدق پیشوای نهضت ملی و ضداستعماری مردم ایران بود كه با تصویب لایحه قانونی ملی شدن نفت ایران توسط مجلس در 29 اسفند 1329، یك پیروزی بزرگ نصیب ملت ایران كرد.

صیدی تصریح كرد: این اقدام منجر به استیفای حقوق مردم ایران بر منابع و ثروتهای ملی خودشان شد و قلبهای مشتاقان آزادی و استقلال میهن را شاد كرد.

وی گفت: هم اكنون زیرساخت های لازم در شهر مرزی نفت شهر فراهم شده و مردم نیز كه با شروع جنگ تحمیلی شهر و دیار خود را ترك كردند، اكنون خواستار بازگشت به زادگاه و موطن خود می باشند كه امیدواریم بزودی شاهد حضور اهالی این شهر پس از 22 سال در منطقه باشیم.

صیدی افزود: امروز به مناسبت روز ملی صنعت نفت با حضور در میان كاركنان و پرسنل تاسیسات نفتی این منطقه از زحمات آنان تقدیر می كنیم.

بخش سومار - نفت شهر در فاصله 92 كیلومتری شهر قصرشیرین قرار دارد.ك/3

1234/9102/567

سرخط اخبار استان‌ها